Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
3. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Karola Kurpińskiego
A A A
Data imprezy: 28.09.2023 - 01.10.2023 | Miasto: Warszawa, ŁomżaAutor: Fundacja Editions Spotkania

„Karol Kurpiński i romantyczna Europa” to temat trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego, który odbędzie się w dniach w 28/09 - 1/10/2023 r.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sylwetki Karola Kurpińskiego – reformatora polskiego życia muzycznego i wybitnego twórcy, który odcisnął swój muzyczny ślad w kompozycjach m.in. F. Chopina, C. M. von Webera czy R. Wagnera.

Intencją organizatorów jest zaprezentowanie możliwie szerokiego spektrum twórczości Karola Kurpińskiego i muzyków doby romantyzmu, stąd w programie znalazły się utwory kameralne, pieśni i arie czy utwory na orkiestrę.

Podczas tegorocznych koncertów zostaną zaprezentowane utwory K. Kurpińskiego, a także takich kompozytorów jak F. Mendelssohn-Bartholdy, R. Schumann czy F. Schubert.

Program Festiwalu

W ramach trzeciej już edycji festiwalu zaplanowano 4 niepowtarzalne koncerty muzyki klasycznej, które w tym roku odbędą się nie tylko w Warszawie.

Uroczysta inauguracja zaplanowana została na 28 września 2023 r. i odbędzie się w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Na kolejne koncerty zapraszamy do Warszawy do Bazyliki Św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, a na uroczyste zakończenie do Sali Wielkiej Zamku Królewskiego.

W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 80 artystów z Polski i z zagranicy.

Wystąpią: Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, którą poprowadzi maestro Giancarlo de Lorenzo (Włochy) oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego, którą z kolei dyrygować będzie Jan Miłosz Zarzycki.

W roli solistów: Małgorzata Trojanowska – sopran, Dominika Falger – skrzypce, Krzysztof Zimny – tenor, Tomasz Strahl – wiolonczela, Anna Mikołajczyk-Niewiedział – sopran, Jakub Jakowicz – skrzypce, Łukasz Chrzęszczyk – fortepian.

Kalendarium:
28 września 2023 r. g. 18:30 (czwartek)
Uroczysta Inauguracja III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego
Miejsce: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

29 września 2023 r. g. 12:00 (piątek)
Gdy słowik zanuci
Miejsce: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

30 września 2023 r. g. 19:30 (sobota)
Koncert symfoniczny
Miejsce: Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie

01 października 2023 r. g. 19:00 (niedziela)
Uroczyste Zakończenie III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego
Miejsce: Zamek Królewski w WarszawieOrganizator, Partnerzy

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Editions Spotkania założona w 2015 roku przez Piotra Jeglińskiego.
Tegoroczny festiwal odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
Partnerami wydarzenia są: Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, GAZ-SYSTEM S.A., Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz Zamek Królewski w Warszawie.

Patroni medialni: TVP Kultura, Polskie Radio Chopin, PRESTO.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Okolicznościowy plakat zaprojektował, znany malarz, grafik i rysownik - Piotr Młodożeniec.

Liczymy, że Festiwal z każdą edycją coraz mocniej wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych naszego kraju i będzie swoistą wizytówką współczesnej polskiej kultury bazującej na solidnych fundamentach naszego muzycznego dziedzictwa. A zagraniczni wykonawcy (soliści, orkiestra) zaproszeni do zaprezentowania się na festiwalu staną się niejako ambasadorami muzyki Karola Kurpińskiego, nie tylko w swoich krajach, ale i na całym świecie.

Zapraszamy do śledzenia informacji na temat III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Karola Kurpińskiego na kanałach społecznościowych IG i FB oraz na www.fundacjaes.pl


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

info@fundacjaes.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy