Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.02.2012 A A A
Mówili o mnie Harry Potter
MATERIAŁY PRASOWE
Kadr z filmu. Materiały dystrybutora.

Noc, zamczysko, tajemnicza postać w płaszczu i światło księżyca odbijające się w charakterystycznych okrągłych okularach. Wbrew pozorom nie jest to scena z nieznanych dotąd przygód Harry’ego Pottera, ale fragment filmu „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, który na ekranach naszych kin zagości już 16 marca.


W grudniu minionego roku ekipa Patryka Vegi pojawiła się w Malborku, by na potrzeby nowej „Stawki” zamienić krzyżacką warownię w majestatyczną twierdzę Królewiec. To właśnie w cieniu jej murów kręcono sceny, w których pierwsze skrzypce odegrała Marta Żmuda-Trzebiatowska. Śliczna aktorka, skradająca się po zamkowych korytarzach, w długim płaszczu i okrągłych okularach wyglądała niczym rodzona siostra słynnego czarodzieja z Hogwartu.


Nie uszło to uwadze kolegów z planu, którzy szybko znaleźli Marcie nowy pseudonim. „Od chwili tamtych zdjęć mówili o mnie Harry Potter” – śmieje się aktorka, która w filmie wcieliła się w Elzę, piękną wybrankę agenta J-23.


Twórcy „Klossa” nie ukrywają inspiracji klasyką gatunku – filmami „Tylko dla orłów” i „Komandosi z Nawarony”. „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu, ale opowiedziany językiem współczesnego kina – ze spektakularnymi efektami specjalnymi i dynamiczną, pełną suspensu akcją. W obsadzie obok Żmudy-Trzebiatowskiej znaleźli się znakomici aktorzy – Tomasz Kot, Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski, Adam Woronowicz i Wojciech Mecwaldowski – w nowych, zaskakujących wcieleniach, a także niezapomniani serialowi antagoniści Brunner i Kloss – Emil Karewicz oraz Stanisław Mikulski, których spotkanie po latach będzie wstępem do pasjonującej podróży w przeszłość i odkrycia jednej z największych tajemnic III Rzeszy.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Dziś do kin wchodzi „Fighter". Pełne emocji kino walki w gwiazdorskiej obsadzie
Najgorętsze nazwiska ostatnich lat, idole i gwiazdy frekwencyjnych ...
„CZŁOWIEK Z LASU” – przełomowy projekt JOSZKA BRODY!
Ucieczka od zgiełku miasta, zmartwień, pracy. Powrót do natury, ...
HBO otrzymało najwięcej nominacji do nagród Emmy® w historii
16 lipca w Los Angeles ogłoszone zostały nominacje do tegorocznych ...
Wielki powrót Bogusława Lindy w roli Franza Maurera
Trwają zdjęcia do filmu „Psy 3. W imię zasad” w reżyserii ...