Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.11.2011 A A A
Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!
Materiały prasowe
Materiały prasowe

W grudniu Poznań stanie się stolicą światowego kina dla dzieci. Kolejna, 29. edycja  Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! to kilkadziesiąt najnowszych produkcji w większości prezentowanych po raz pierwszy w Polsce. Impreza odbędzie się w dniach 4-11 grudnia w Poznaniu.


Pokazy dla młodzieży i dorosłych otworzą filmy Na lodzie Andrew Okpeaha MacLean’a - podwójny laureat Berlinale 2011 - najlepszy debiut i Kryształowy Niedźwiedź Generation oraz Sala Samobójców Jana Komasy - nagrodzony m.in. za najlepszy debiut w konkursie Nowe Kino Polskie festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. W tym roku zdobył także nagrodę dla najlepszego filmu w kategorii +16 na Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży).

 

Na ekranach kin w ramach Festiwalu pojawią się również, takie filmy jak Oddech Karla Markovicsa, wyróżniony w Cannes, nominacja do Oskara; pełnometrażowe animacje Kot w Paryżu w reżyserii Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli oraz Kot rabina reż. Antoine Delesvaux, Joann Sfar, obie nominowane do Europejskiej Nagrody Filmowej. W programie festiwalu znajdzie się wiele filmów krótkometrażowych, animowanych i aktorskich, w tym nagrodzony w Berlinie obraz Ziemia bohaterów Sahima Omar Kalifa.

 

W ramach pokazów Ale Kino! Ale Historia! będzie można obejrzeć m.in. Marzi. Jak upadł komunizm, animowany serial produkcji francuskiej według popularnego komiksu autorstwa Marzeny Sowy, ukazujący stan wojenny oczyma dziecka.

 

W ramach specjalnych pokazów organizatorzy zaprezentują Historię żółtej ciżemki, zrealizowaną równo 50 lat temu, jeden z pierwszych filmów polskich dla dzieci, z debiutem 11-letniego Marka Kondrata. Gościem tego seansu będzie reżyser Sylwester Chęciński, twórca między innymi trylogii Sami swoi.

 

W przededniu EURO 2012 w ramach Ale Kino! z piłką będzie można obejrzeć aż 8 filmów piłkarskich, 4 dla dzieci i 4 dla młodzieży i dorosłych, wśród nich między innymi niezwykły dokument Tom Meets Zizou, o karierze Tomasa Broicha, gracza Bundesligi i reprezentanta, a jednocześnie  intelektualisty i buntownika, zwanego piłkarskim Mozartem oraz Lekcje marzeń fabuła o początkach futbolu w Niemczech z Danielem Bruhlem, znanym między innymi z Good Bye Lenin i Bękartów wojny.

Więcej informacji www.alekino.com.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Weekend z Sherlockiem Holmesem. 16. Święto Niemego Kina
Zapraszamy wielbicieli Sherlocka Holmesa na weekend warsztatów, ...
HBO zaprasza do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa Bleed For The Throne – oddaj krew!
HBO oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w ...
WE. THE REVOLUTION JUŻ DOSTĘPNE!
We. The Revolution, długo oczekiwana polska gra osadzona w krwawych ...
11. Lublin Jazz Festiwal
W dniach 23-28 kwietnia pokażemy różnorodność i kierunki ...