Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.08.2017 A A A
Wkrótce ruszą zapisy do 3. edycji programu developmentowego Kino Dzieci.Pro
INFORMACJA PRASOWA

4 września rozpocznie się nabór do Kino Dzieci.Pro - programu skierowanego do scenarzystów i producentów, którzy chcieliby rozwinąć swój pomysł na film dla dzieci od pomysłu spisanego na kilku stronach do drugiej wersji scenariusza wraz z podstawowymi założeniami produkcyjnymi.


Rekrutacja potrwa do 20 października 2017. Kino Dzieci.Pro realizowane będzie w formie 4 sesji warsztatowych, które odbędą się między grudniem 2017 a wrześniem 2018. Uczestnicy pracować będą ze wsparciem uznanych międzynarodowych scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Jedną z podstaw uczestnictwa będzie zgłoszenie przez zespół (scenarzysta i producent) swojego pomysłu na pełnometrażowy film, spisanego na kilku stronach.

 

Kino Dzieci.Pro to trzecia edycja programu developmentowego, którego organizatorem jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

Dlaczego warto?

 

Kino Dzieci.Pro to unikatowy w Polsce program developmentowy, stworzony z myślą o produkcjach dla dzieci i przynoszący wymierne efekty. W 2017 roku cztery projekty rozwijane w ramach Kina Dzieci.Pro otrzymały dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a autorzy scenariusza jednego z projektów uzyskali stypendium scenariuszowe Instytutu. We wrześniu 2017 premierę kinową będą miały „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, które w 2015 roku brały udział w I edycji kursu.

 

Kino Dzieci.Pro zapewnia:

 

Merytoryczne wsparcie scenarzystów w trakcie pisania scenariusza dzięki indywidualnym konsultacjom, wykładom i warsztatom dotyczącym budowy, struktury scenariusza, tworzenia bohaterów, pisania dialogów w filmie dla dzieci;merytoryczne przygotowanie producentów do developmentu filmu oraz do jego późniejszej realizacji;rozwój projektu od etapu treatmentu do drugiego draftu scenariusza;dla najlepszych projektów możliwość wzięcia udziału w pitchingu na zakończenie kursu przed gronem międzynarodowych i polskich ekspertów oraz decision makerów podczas Warsaw Kids Film Forum.Kto poprowadzi Kino Dzieci.Pro?

 

Kino Dzieci.Pro prowadzą doświadczeni eksperci związani z programem od jego początków. Tutorami scenarzystów będą Philip LaZebnik i Kristen Bonnen Rask, a producentów wesprze Ronald Kruschak. Oprócz stałych tutorów w każdej sesji uczestniczą specjalni goście – eksperci z Polski i zagranicy. Philip LaZebnik początkowo był związany ze Studiem Disneya i Dream Works. Napisał scenariusze do takich filmów jak „Mulan”, „Pocahontas” czy „Książę Egiptu”. Od kilku lat mieszka w Danii, gdzie pisze i konsultuje scenariusze do filmów i produkcji telewizyjnych.

 

Kirsten Bonnén Rask – szefowa South Norwegian Film Centre. Ceniona jako wykładowczyni i konsultantka scenariuszowa w krajach nordyckich. Współpracowała m. in. przy „Przełamując fale” Larsa von Triera, czy „Import – eksport” Urlicha Seidla. Jest scenarzystką i konsultantką kilkunastu filmów dla dzieci.

 

Ronald Kruschak – znany niemiecki producent i scenarzysta. Członek Niemieckiej Akademii Filmowej. Pracował m.in. przy „Help”, „I’m a Boy” czy serii kryminalnej „The Three Investigators”, której poszczególne części gromadziły w niemieckich kinach po milion widzów.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
KOLEJ NA TRAIN SIM WORLD! PREMIERA SYMULATORA 24 LIPCA!
Symulatory to jeden z najpopularniejszych gatunków gier w Polsce, ...
Paul McCartney w Krakowie!
Get ready to rock Poland! - zachęca fanów legendarny muzyk ...
Premiera najnowszej książki Ałbeny Grabowskiej Stulecie Winnych
Stulecie Winnych. Opowiadania to książka o niezwykłych losach ...
Męskie Granie 2018. Początek wyprzedanej trasy koncertowej w Poznaniu
7 miast na trasie koncertowej, która co roku podkręca atmosferę ...