Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.08.2017 A A A
Wkrótce ruszą zapisy do 3. edycji programu developmentowego Kino Dzieci.Pro
INFORMACJA PRASOWA

4 września rozpocznie się nabór do Kino Dzieci.Pro - programu skierowanego do scenarzystów i producentów, którzy chcieliby rozwinąć swój pomysł na film dla dzieci od pomysłu spisanego na kilku stronach do drugiej wersji scenariusza wraz z podstawowymi założeniami produkcyjnymi.


Rekrutacja potrwa do 20 października 2017. Kino Dzieci.Pro realizowane będzie w formie 4 sesji warsztatowych, które odbędą się między grudniem 2017 a wrześniem 2018. Uczestnicy pracować będą ze wsparciem uznanych międzynarodowych scenarzystów i konsultantów scenariuszowych. Jedną z podstaw uczestnictwa będzie zgłoszenie przez zespół (scenarzysta i producent) swojego pomysłu na pełnometrażowy film, spisanego na kilku stronach.

 

Kino Dzieci.Pro to trzecia edycja programu developmentowego, którego organizatorem jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

Dlaczego warto?

 

Kino Dzieci.Pro to unikatowy w Polsce program developmentowy, stworzony z myślą o produkcjach dla dzieci i przynoszący wymierne efekty. W 2017 roku cztery projekty rozwijane w ramach Kina Dzieci.Pro otrzymały dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a autorzy scenariusza jednego z projektów uzyskali stypendium scenariuszowe Instytutu. We wrześniu 2017 premierę kinową będą miały „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, które w 2015 roku brały udział w I edycji kursu.

 

Kino Dzieci.Pro zapewnia:

 

Merytoryczne wsparcie scenarzystów w trakcie pisania scenariusza dzięki indywidualnym konsultacjom, wykładom i warsztatom dotyczącym budowy, struktury scenariusza, tworzenia bohaterów, pisania dialogów w filmie dla dzieci;merytoryczne przygotowanie producentów do developmentu filmu oraz do jego późniejszej realizacji;rozwój projektu od etapu treatmentu do drugiego draftu scenariusza;dla najlepszych projektów możliwość wzięcia udziału w pitchingu na zakończenie kursu przed gronem międzynarodowych i polskich ekspertów oraz decision makerów podczas Warsaw Kids Film Forum.Kto poprowadzi Kino Dzieci.Pro?

 

Kino Dzieci.Pro prowadzą doświadczeni eksperci związani z programem od jego początków. Tutorami scenarzystów będą Philip LaZebnik i Kristen Bonnen Rask, a producentów wesprze Ronald Kruschak. Oprócz stałych tutorów w każdej sesji uczestniczą specjalni goście – eksperci z Polski i zagranicy. Philip LaZebnik początkowo był związany ze Studiem Disneya i Dream Works. Napisał scenariusze do takich filmów jak „Mulan”, „Pocahontas” czy „Książę Egiptu”. Od kilku lat mieszka w Danii, gdzie pisze i konsultuje scenariusze do filmów i produkcji telewizyjnych.

 

Kirsten Bonnén Rask – szefowa South Norwegian Film Centre. Ceniona jako wykładowczyni i konsultantka scenariuszowa w krajach nordyckich. Współpracowała m. in. przy „Przełamując fale” Larsa von Triera, czy „Import – eksport” Urlicha Seidla. Jest scenarzystką i konsultantką kilkunastu filmów dla dzieci.

 

Ronald Kruschak – znany niemiecki producent i scenarzysta. Członek Niemieckiej Akademii Filmowej. Pracował m.in. przy „Help”, „I’m a Boy” czy serii kryminalnej „The Three Investigators”, której poszczególne części gromadziły w niemieckich kinach po milion widzów.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Wreszcie! Abonament Legimi dostępny również na Kindle
Niemożliwe stało się możliwe!, ucieszył się jeden z blogerów ...
Takich krasnali, żeście jeszcze nie poznali!
„Gnomy rozrabiają” (oryg. „Gnome Alone”) to napakowana ...
Polska premiera filmu „DJ” już 19 stycznia 2018 roku!
„DJ” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia utalentowanej, ...
„Skłodowska-Curie odkryła rad i polon, a kobiety nie mogą robić dragów?”
„Kobiety mafii” ujawniły twarze! Agnieszka Dygant, Aleksandra ...