Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.05.2018 A A A
O kondycji świata. Docs+Science na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już po raz piąty Krakowska Fundacja Filmowa wraz z Fundacją dla AGH zapraszają na cykl bezpłatnych pokazów najciekawszych filmów naukowych i spotkania z ekspertami w sekcji Docs+Science, odbywającej się w ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


W tym roku w programie siedem znakomitych dokumentów. Jak co roku stawiamy pytania dotyczące przyszłości ludzkości, rozwoju techniki i kondycji otaczającego nas świata. Jak cyfryzacja wpływa na kinematografię? Jakie były początki słynnej misji Voyager? Czy Grantowi Hedwinowi uda się uratować ostatni las deszczowy? Opowieść o słynnych komputerach Commodore i o rzadkim gatunku orła filipińskiego. Na deser fascynująca historia życia Jane Goodall. Dokument i nauka idą w parze. Przekonajcie się!


W ramach cyklu m.in. pokaz filmu dokumentalnego “Jane” (reż. Brett Morgen, znany m.in. z nagrodzonego w Krakowie filmu „Kurt Cobain: Montage of Heck”) – historia niezwykłej badaczki Jane Goodall, która spędziła życie wśród szympansów. Pokaz odbędzie się 31 maja o godz. 19.00, wyjątkowo w kinie Kijów.Centrum. Pozostałe seanse będą miały miejsce tradycyjnie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.


Program: 28 – 31 maja 2018


“Najdalej” / “The Farthest”, reż. Emer Reynolds

28 maja, godz. 18.00, AGH

W sierpniu 2017 roku NASA obchodziła czterdziestolecie misji Voyager. Dla Emera Reynoldsa ta rocznica stała się punktem wyjścia do niezwykłej opowieści o ludziach i wydarzeniach stojących za jednym z największych osiągnięć w dziedzinie eksploracji kosmosu.


“Ptak drapieżny” / “Bird of Prey”, reż. Eric Liner

28 maja, godz. 18:00, AGH

Orzeł filipiński (małpożer) to wielki i rzadki ptak występujący jedynie na Filipinach. Dziś w wyniku działalności człowieka pozostało mniej niż 800 przedstawicieli tego gatunku. Co trzeba zrobić, aby uratować je przed wyginięciem?


“Żyjąc przyszłością” / “Living in the Future's Past”, reż. Susan Kucera

28 maja, godz. 18:00, AGH

29 maja, godz. 20:00, AGH

Laureat Oscara Jeff Bridges zabiera nas w piękną wizualnie podróż, by dowiedzieć się, kim jesteśmy i jakie wyzwania stawia przed nami środowisko. Wraz z uznanymi naukowcami i ekspertami aktor snuje opowieść, która pomoże określić nasze miejsce na Ziemi.

“Wyrok Hadwina” / “Hadwin's Judgement”, reż. Sasha Snow

28 maja, godz. 20:00, AGH

30 maja, godz. 18:00, AGH

„Wyrok Hadwina” to zachwycająca wizualnie opowieść o ochronie środowiska, obsesji i mitach północno-zachodniego brzegu Pacyfiku. Film, inspirowany książką Johna Vaillantsa "Złoty Świerk", mówi o wydarzeniach, które doprowadziły do zniszczenia trzystuletniego drzewa uważanego przez rdzennych Haidów za święte.


“Commodore” / “The Commodore Story - Changing the World 8-bits at a Time”, reż. Steven Fletcher

29 maja, godz 18:00, AGH

Ta nostalgiczna opowieść zabiera nas w podróż w czasie – do lat 70., 80. i 90. XX wieku. Steven Fletcher, autor filmu, zgłębia ówczesny fenomen branży elektronicznej, opowiadając o komputerach ze słynnej stajni Commodore.


“Kino przyszłości” / “Cinema Futures”, reż. Michael Palm

30 maja, godz. 18.00, AGH

Rewolucja cyfrowa dotarła do kina stosunkowo późno i przez długi czas była traktowana z nieufnością. Razem z twórcami filmu odwiedzamy archiwa, muzea i studia filmowe, by przekonać się, jak cyfryzacja wpływa na kinematografię, jakie stwarza możliwości i jakie niesie zagrożenia.


“Jane”, reż. Brett Morgen

31 maja, godz. 19.00, kino Kijów.

Centrum „Jane” to wydobyta z czeluści archiwów National Geographic i utkana z nigdy niepublikowanych materiałów historia niezwykłej badaczki Jane Goodall, która spędziła życie wśród szympansów. Brett Morgen tworzy portret kobiety, której życie prywatne było ściśle powiązane z pasją naukową.


NA WSZYSTKIE PROJEKCJE Z CYKLU DOCS+SCIENCE WSTĘP BEZPŁATNY.

Po projekcjach spotkania z ekspertami.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
RAKSTAR, CZYLI GWIAZDY POMAGAJĄ CHORYM NA RAKA
Już 26 stycznia startuje akcja #Rakstar, której celem będzie ...
„WYKRYWACZ KŁAMSTW" – JUBILEUSZOWA SZTUKA ANNY GORNOSTAJ!
W tym roku Dyrektor warszawskiego Teatru Capitol, Anna Gornostaj, ...
12. Sputnik krąży po Polsce
Trwa 12. Sputnik w kinie Orzeł w Bydgoszczy (do 17 stycznia), ...
Ósmy, sześciodocinkowy sezon Gry o tron pojawi się w HBO i HBO GO 15 kwietnia.
Ostatni sezon zapowiada teaser wyreżyserowany przez Davida Nuttera, ...