Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.08.2018 A A A
Wakacje pełne filmowych emocji razem z Visa Kino Letnie
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Za nami półmetek najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce. Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018 nie zwalnia tempa, przeciwnie, multiplikuje przyjemności! Przed nami kolejny miesiąc codziennych pokazów filmowych, a także spotkań z ludźmi kina. Dzięki nim twórcy i publiczność mogą poczuć się jak wielka filmowa rodzina. W sierpniu z widzami spotkają się gwiazdy polskiej kinematografii: Robert Więckiewicz i Artur Żmijewski, dołączy do nich autor ponad 1500 plakatów - Andrzej Pągowski.


Wieczorne projekcje festiwalu Visa Kino Letnie stały się obowiązkowym punktem programu dla tych, którzy nie wyobrażają sobie lata bez kultury. Sopot, Zakopane i Giżycko zostały oficjalnymi, wakacyjnymi stolicami kina. Fantastyczne emocje towarzyszyły nam podczas inauguracji festiwalu w górach, na Mazurach i nad morzem. Ich kulminację stanowiła sopocka gala, podczas której Diamentowego Klapsa Filmowego odebrała Agnieszka Dygant. Plenerowe projekcje w lipcu zgromadziły imponującą publiczność. Filmy wyświetlane pod gwiazdami zobaczyło ponad 50 tysięcy widzów.

Przed nami kolejny miesiąc festiwalowych wrażeń. Najwygodniejsze kino w Polsce zaprasza codziennie na sopockie Molo i Kulturalny Plac Niepodległości w Zakopanem. A we wszystkie wakacyjne środy i czwartki festiwal cumuje przy Ekomarinie w Giżycku. Do końca sierpnia na Mazurach działa przygotowana specjalnie dla żeglarzy – kinomanów częstotliwość radiowa - 90,1 MHz, dzięki której ścieżkę dźwiękową z filmów słychać na wodzie.

W sierpniu czekają nas wyjątkowe spotkania z gwiazdami, podczas których pokażemy, że kino to połączona energia twórców i widzów. Kalendarz festiwalowych rozmów prezentuje się ekscytująco.

3 sierpnia o godz. 16 w sopockiej kawiarni „Koło Molo” z widzami spotkają się Artur Żmijewski i Bartłomiej Kotschedoff – aktorzy, kórych dzień wcześniej widzowie zobaczą podczas pokazu filmu „Atak paniki”. Czarna komedia Pawła Maślony będzie punktem wyjścia do rozmowy o scenariuszach toworzonych dla kina i tych, które pisze samo życie.

Publiczność w Giżycku będzie mogła poznać bliżej Roberta Więckiewicza. 16 sierpnia przedpremierowo pokażemy film „Jak pies z kotem”, w którym aktor występuje w jednej z głównych ról. Seans zaplanowano na godz. 17:45 w Kinie Nowa Fala. Spotkanie z aktorem odbędzie się bezpośrednio po projekcji. Oficjalną premierę filmu Janusza Kondratiuka zaplanowano dopiero na październik, tym samym na Mazurach szykuje się wyjątkowy pokaz.

23 sierpnia w czwartek o polskiej sztuce plakatu porozmawiamy z Andrzejem Pągowskim w sopockiej kawiarni „Koło Molo” o godz. 18. Ten wybitny grafik w minionym roku obchodził 40-lecie pracy artystycznej. Jego plakaty towarzyszyły filmom takich reżyserów jak: Krzysztof Kieślowski, Roman Polański czy Andrzej Wajda. Prace Pągowskiego znajdują się w największych galeriach na świecie, w tym w Museum of Modern Art w Nowym Jorku i Centrum Pompidou w Paryżu. Pojawi się możliwość zakupu prac artysty i zdobycia wymarzonego autografu.

W sierpniu na wielkim ekranie zobaczymy m.in. Meryl Streep w „Boskiej Florence” oraz Brada Pitta i Seana Penna w nagrodzonym Złotą Palmą „Drzewie życia”. Na sopockim Molo z Emmą Stone zatańczy Ryan Gossling podczas projekcji obsypanego Oscarami filmu „La la land”, a Borys Szyc zarapuje jako ksiądz z filmu „Serce, serduszko”. Dokładny plan projekcji filmów znajdziecie na stronie www.Kino.Visa.pl

„Przed nami jeszcze miesiąc wakacji i niezapomnianych seansów pod chmurką w ramach Visa Kina Letniego, więc wszyscy, którzy dopiero wyjeżdżają na urlop albo po prostu nie wybrali się dotąd do naszego kina, także będą mieli okazję obejrzeć najlepsze filmy w Sopocie, Giżycku  i Zakopanem. We wszystkich lokalizacjach festiwalowych nadal obowiązują też nasze promocje dla użytkowników kart Visa, którzy mogą szybko, wygodnie i bezpiecznie zapłacić w ten sposób za wybrane atrakcje turystyczne, a przy okazji skorzystać z rabatu” – powiedziała Katarzyna Jezierska, Head of Central Eastern Europe (CEE) Marketing, Visa.

Intensywne festiwalowe życie toczy się nie tylko wieczorami, w ciągu dnia można zajrzeć do sopockiej kawiarni „Koło Molo”, odwiedzić festiwalowe eobuwie.pl Pop-up Stores na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem i na Tarasie Domu Zdrojowego w Sopocie oraz zawitać do kina Nowa Fala w Giżycku.

Na festiwalu promujemy szybkie i bezpieczne płatności kartą Visa. Na widzów, którzy skorzystają z takiej formy, czekają atrakcyjne promocje. W Zakopanem możecie liczyć na 50% zniżki do wszystkich filii Muzeum Tatrzańskiego i 10% zniżki na wjazd na Gubałówkę. Na Mazurach 10% rabat obejmuje rejsy wycieczkowe statkami Żeglugi Mazurskiej. 10 % upustem objęte są także bilety i popcorn w kinie Nowa Fala w Giżycku, a także specjalne menu w kawiarni festiwalowej „Koło Molo” w Sopocie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
12. Sputnik rusza w Polskę
Dzisiaj – 7 grudnia - 12. Sputnik rozpoczyna filmową podróż ...
Dziś rusza Festiwal Radio Azja!
Już za chwilę Warszawę zaleją azjatyckie dźwięki. Przed ...
Film, który zachwycił publiczność Cannes!
Po długim światowym tournée filmu „Fuga", nareszcie nadszedł ...