Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.04.2019 A A A
Gwiazda „Nietykalnych” ratuje świat przed nuklearną zagładą
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Od wykluczanego imigranta do gwiazdy pierwszego formatu! Omar Sy, jeden z „Nietykalnych", ratuje świat przed nuklearną zagładą. Thriller „Wilcze echa" w kinach od 5 kwietnia.


Rolą w kultowych „Nietykalnych" podbił serca widzów, z dnia na dzień stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych francuskich aktorów na świecie. Szybko upomniało się o niego również Hollywood, zapraszając do udziału w takich megahitach jak „Jurassic World", „Inferno" czy „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie". Teraz Omar Sy, bo o nim mowa, powraca na ekrany w thrillerze „Wilcze echa". W elektryzującym obrazie, w którym poziom emocji podnosi się z każdą minutą, gra kapitana atomowego okrętu podwodnego. Czy stojąc na czele brawurowej załogi, zdoła zatrzymać nuklearną zagładę?


Życie Omara Sy to niemal gotowym scenariusz na film. Urodził się w ubogiej, wielodzietnej rodzinie imigrantów jako czwarty z ośmiorga dzieci. Jego matka przyjechała do Francji z Mauretanii i pracowała jako sprzątaczka. Ojciec wywodził się z koczowniczego plemienia Fulbe z Senegalu, we Francji był robotnikiem. Młody Omar nie miał łatwego startu. Po latach w wywiadach mówił: „Ludzie patrzą na ciebie i myślą: czarny imigrant z klasy robotniczej. Od razu wszystkie drzwi się przed tobą zamykają. Ja jednak zawsze chciałem osiągnąć coś więcej i kiedy tylko widziałem, że te drzwi są lekko uchylone, to znajdowałem sposób, by dostać się do środka". Pomagały mu w tym szczęście, talent komediowy i charyzma, które wyróżniały go już jako nastolatka.


W wieku 19 lat zaprzyjaźnił się z komikiem Jamelem Debbouzem, który od razu dostrzegł potencjał młodszego kolegi i pomógł mu w zdobyciu pierwszej poważnej pracy w niezależnej paryskiej rozgłośni radiowej Nova. Kariera radiowca zaprowadziła Omara prosto na scenę, gdzie debiutował u boku Freda Testota. Jako dwudziestokilkulatek miał już na koncie kilka małych epizodów telewizyjnych – był rozpoznawanym aktorem komediowym - ale wciąż zmagał się z uprzedzeniami: „Kiedy tylko słyszałem, że czegoś nie mogę, na coś nie mam szans, to nie powstrzymywało mnie to, tylko motywowało – myślałem sobie: mogę, muszę to zrobić" – wspominał po latach.


Przełom przyszedł w 2011 roku, gdy Omar Sy wystąpił u boku Françoisa Cluzeta w filmie „Nietykalni" w reżyserii Oliviera Nakache i Érica Toledano. Ciepła i zabawna historia niepełnosprawnego milionera i młodego opiekuna, który przywraca mu chęć do życia, poruszyła widzów na całym świecie – tylko we Francji do kin udało się na nią ponad 19 milionów osób. Globalnie zaś film doczekał się już kilku remake'ów i do tej pory uznawany jest za największy hit francuskiego kina ostatnich lat.


Spektakularny sukces przyniósł Omarowi sławę, pieniądze i prestiżową nagrodę Cezara – najważniejsze wyróżnienie francuskiej kinematografii. Drzwi, które przez lata próbował uchylić, teraz stanęły przed nim otworem. Od czasów „Nietykalnych" Omar zagrał w kilkunastu produkcjach, w tym wielkich hollywoodzkich hitach. Przez lata w rodzimym kinie przylgnął do niego wizerunek aktora komediowego, dlatego najnowsza rola odważnego kapitana łodzi podwodnej w „Wilczych echach" jest dla niego wyjątkowa.


„W USA dostaję propozycje tego typu, ale to pierwszy raz w mojej karierze, kiedy zaoferowano mi taką rolę we francuskim filmie. Wcielanie się w postać, od której zależą losy wielu istnień sprawia, że jest to jeszcze bardziej interesujące – jak spełnienie marzeń małego chłopca. „Wilcze echa" to coś zupełnie nowego w moim dorobku, coś, z czego jestem wyjątkowo dumny" – podkreśla Sy.


Film zagości w polskich kinach już dzisiaj!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Różne oblicza muzyki, czyli nowy sezon z „Wielką Improwizacją" i „Muzyką Świata" w NFM!
Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia ...
Kroniki Times Square, autorstwa George'a Pelecanosa i Davida Simona, powraca z trzecim sezonem
Powracający serial Kroniki Times Square (The Deuce) z Jamesem ...
Czy miłość może trwać całe życie?
CZWORO DO POPRAWKI to produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki ...