Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.08.2019 A A A
AVALON EXTREME inspiruje do pokonywania swoich barier
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: Avalon EXTREME / fot. Wojciech Artyniew

Plac Europejski w Warszawie już 14 sierpnia zmieni się w wystawę fotograficzną poświęconą idei Fundacji Avalon, która za cel stawia sobie likwidację barier społecznych pomiędzy niepełnosprawnymi a resztą społeczeństwa. Projekt skupia się na ekstremalnych wyczynach ambasadorów Avalon EXTREME, inspirując tym samym wszystkich do podejmowania wyzwań, które nierzadko znajdują się poza strefą komfortu.


Sebastian Luty, rajdowiec sparaliżowany w 95%, wyprzedzający pełnosprawnych kierowców. Igor Sikorski, Mistrz Polski w wakeboardzie w kategorii siedzącej, zdumiewający swoimi trikami wakeboardzistów w pełni sprawnych. Szymon Klimza, zwycięzca ekstremalnego biegu Wheelmageddon, który pokonuje trasę wybitnie trudną, nawet dla osób sprawnych ruchowo. Ci i wielu innych niesamowitych sportowców, jako ambasadorzy Avalon EXTREME, potwierdzają swoimi dokonaniami, że niemożliwe nie istnieje.

 

Seria zdjęć Wojciecha Artyniewa (fotografa Avalon EXTREME) ukazuje niepełnosprawnych sportowców podczas ich imponujących wyczynów. Projekt skierowany jest do całego społeczeństwa, sygnalizując, że bariery są w nastawieniu, a nie w fizycznych ograniczeniach. Avalon EXTREME idzie o krok dalej prezentując wystawę, która, jak podkreśla Tomasz Biduś, specjalista ds. rozwoju w Fundacji, pokazuje, że bariery nie istnieją i każdy może żyć aktywnie i podejmować wyzwania, bez względu na swoją sprawność i kondycję. Zapraszamy na spacer z fotografią zaangażowaną, spacer przekraczający granice wybudowane w głowie, podążający drogą zerwania z wymówkami.

 

Wystawa dostępna na placu Europejskim w Warszawie w terminie 14.08-31.08 2019r.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Nagroda Literacka GDYNIA w Mieście Słowa 2019
Nagrodzie Literackiej GDYNIA, po raz kolejny, towarzyszy festiwal ...
Różne oblicza muzyki, czyli nowy sezon z „Wielką Improwizacją" i „Muzyką Świata" w NFM!
Rdzenna improwizacja, blues, tradycyjne instrumenty, brzmienia ...
Kroniki Times Square, autorstwa George'a Pelecanosa i Davida Simona, powraca z trzecim sezonem
Powracający serial Kroniki Times Square (The Deuce) z Jamesem ...
Czy miłość może trwać całe życie?
CZWORO DO POPRAWKI to produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki ...