Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.09.2019 A A A
„Ale Kosmos!" Przegląd filmów SF w Domu Mikołaja Kopernika
INFORMACJA PRASOWA

Przegląd filmów SF w Domu Kopernika „ALE KOSMOS!" stwarza niepowtarzalną okazję do spotkania miłośników nauk ścisłych i kultury popularnej. Nie ma lepszego miejsca dla rozmów o wszechświecie niż dom astronoma Mikołaja Kopernika.


Dlatego 15 września br. zapraszamy wszelkich miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci do Domu Kopernika w Toruniu. Spotkanie przy okazji przeglądu filmów z gatunku klasyki amerykańskiej fantastyki filmowej z lat 50. będzie okazją do wymiany refleksji i poglądów o skomplikowanych związkach człowieka z kosmosem.

 

Pokazane zostaną trzy filmy:

 

g. 11.00 Film nr 1

 

Ekranizacja znakomitej powieści Orsona Wellesa. To może być początek końca ziemskiej cywilizacji! Człowieka czeka walka z morderczymi przybyszami z czerwonej planety. Czy cokolwiek zatrzyma marsjańską maszynę śmierci? Czy groza, lęk i panika Ziemian zakończy się tryumfem bezdusznych maszyn?

 

g. 13.00 Film nr 2

 

Amerykański lekarz, zwolennik nauki chłodnego racjonalizmu zauważa dziwne zachowanie u swoich pacjentów. Z dnia na dzień przestają być sobą. Rodziny nie poznają swoich krewnych, ludzie przestają być ludźmi. Czy to możliwe? Kim są pozbawieni uczuć porywacze ciał?

 

g. 15.30 Film nr 3

 

Miasteczko w Arizonie. Ładna mieścina świadoma swej przeszłości i spokojna o przyszłość. Wieczorem spada meteoryt, następnego dnia w miasteczku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Nikt nie wierzy młodemu astronomowi, że przybysze z kosmosu opanowują ludzkie ciała.

 

g.17.00 Spotkanie

 

Na zakończenie odbędzie się spotkanie z antropologiem kultury dr hab. Dariuszem Brzostkiem, prof. UMK, entuzjastą kina SF, autorem monografii „Literatura i nierozum. Antropologia fantastyki grozy". Jako znawca i entuzjasta fantastyki pan Dariusz Brzostek postara się wytłumaczyć fenomen thrillerów SF lat 50 XX w.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
Nagrody Polish Days 2020 rozdane
Zakończyło się Polish Days 2020 – najważniejsze wydarzenie ...
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...