Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.10.2019 A A A
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
INFORMACJA PRASOWA

Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu Smaków, odbędzie się w Warszawie od 4 do 8 grudnia.W tym roku w Warszawie zagości pięć zjawiskowych zespołów z Azji, pozostających na peryferiach dominujących nurtów muzycznych. Artyści balansujący między tym, co popularne, wpadające w ucho i taneczne, a tym, co wymaga skupienia, otwartości i chęci poznania. Nawiązujący do lokalności jak i współczesnych, ogólnoświatowych trendów.


Tegoroczne Radio Azja będzie prawdziwym muzycznym tsunami. Po raz pierwszy na scenie festiwalu pojawią się muzycy z Nepalu oraz Tajwanu. Jak co roku, gościć będziemy wykonawców z Korei Południowej oraz Japonii. Zaprezentujemy także azjatycko-europejską kolaborację z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców sceny elektronicznej. W programie pojawi się zarówno kameralny duet, budujący masywne, pulsujące fale dźwięku, jak i mikro-orkiestra serwująca potężną, hipnotyzującą, audio-wizualną mieszankę elektronicznych soundscapów z brzmieniem klasycznych instrumentów. Będą też momenty ciszy przed burzą i zespoły prezentujące elementy muzyki tradycyjnej, przepuszczone przez pryzmat awangardowych eksperymentów i undergroundowej energii.

 

Podczas Festiwalu Radio Azja 2019  wystąpią:

 

Jan Jelinek & Asuna Arashi


TR Warszawa, środa i czwartek 4, 5 grudnia 20.00
Koncertowa premiera materiału z wydanego wiosną albumu Signals Bulletin. Spotkanie dwóch pierwszoligowych pasjonatów elektroniki, długich dźwięków, muzycznych tekstur i dźwiękowych transformacji. Na ich kompozycje i improwizacje składają się meandrujące drony, pulsujące syntezatory, pętle dźwięków i gęste superprzestrzenie oparte na całej szerokości łuku harmonicznego.


NightTR Warszawa, piątek 6 grudnia 20.00 Niegdyś avant metalowa, obecnie nawiązująca do muzyki tradycyjnej formacja, która w swojej twórczości inspiruje się bogactwem muzyki Nepalu. Artyści z upodobaniem podróżują do ustronnych, himalajskich miejscowości w poszukiwaniu ginących dźwięków i tradycji. Muzycy tworzą współczesne kompozycje z zastosowaniem klasycznych, nepalskich instrumentów.


WaqWaq Kingdom999

 

piątek 6 grudnia 23.00

Noc muzyki tanecznej, dubowy rave z udziałem japońskiego kolektywu dj-skiego oraz duetu WaqWaq Kingdom. Performance Waq Waq to psychodeliczna mieszanka japońskiej muzyki tradycyjnej z jamajskim dancehallem, dubem, techno i rdzenną polirytmią soundtracków Nintendo. Ich teksty i wizualizacje nawiązują do mitologii shintoistycznej oraz festiwali matsuri, oddających cześć lokalnym bóstwom "Kama-sama".


Unsounded Sound Project

 

TR Warszawa, sobota 7 grudnia 20.00

Najnowsze przedsięwzięcie czwórki wybitnych koreańskich muzyków i wokalistów. Na scenie pojawi się zarówno gayageum - klasyczna cytra, jak i szamańskie bębny, a autentyczny szamański wokalno-taneczny rytuał stanowić będzie część koncertu. Tradycyjna muzyka Korei jest dla zespołu punktem wyjścia do własnych poszukiwań - zaczerpnięte z tradycji elementy zostają wplecione we współczesną, minimalistyczną formę.


Go Go Machine Orchestra

 

TR Warszawa, niedziela 8 grudnia 20.00

Młody tajwański kwintet tworzący hipnotyzujące kompozycje na fortepian, marimbę, gitarę, elektronikę i syntezator, odwołujące się do minimalizmu, slowcoru i muzyki perkusyjnej. Potężne, nieograniczone, czasami majestatyczne brzmienie zespołu w pełni zasługuje na miano orkiestrowego. Repetytywne, masywne partie poszczególnych instrumentów tworzą teksturę przypominającą gigantyczną, rozpędzoną maszynerię.


Bilety w cenie 50 zl (koncerty w TR Warszawa) oraz 30 zł (Japoński rave w 999) do nabycia na stronach: radioazja.pl oraz eBilet.
Karnety Radio Azja (wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu) dostępne w sprzedaży w cenie 160 zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Margaret Atwood. Słowo to siła – nowy film dokumentalny o poetce i pisarce
Sukces telewizyjnej adaptacji powieści Opowieść podręcznej ...
Dino Galaxy Tennis
Vixa Games informuje, że najnowszy, pełny akcji tytuł Dino ...
„Awantura w mollDurze” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie
W gąszczu propozycji dla młodych widzów, teatr zajmuje miejsce ...
Prawie 2500 filmów zgłoszonych na 61. Krakowski Festiwal Filmowy!
Jak co roku, w połowie lutego minął ostateczny termin nadsyłania ...