Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.10.2019 A A A
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
INFORMACJA PRASOWA

Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu Smaków, odbędzie się w Warszawie od 4 do 8 grudnia.W tym roku w Warszawie zagości pięć zjawiskowych zespołów z Azji, pozostających na peryferiach dominujących nurtów muzycznych. Artyści balansujący między tym, co popularne, wpadające w ucho i taneczne, a tym, co wymaga skupienia, otwartości i chęci poznania. Nawiązujący do lokalności jak i współczesnych, ogólnoświatowych trendów.


Tegoroczne Radio Azja będzie prawdziwym muzycznym tsunami. Po raz pierwszy na scenie festiwalu pojawią się muzycy z Nepalu oraz Tajwanu. Jak co roku, gościć będziemy wykonawców z Korei Południowej oraz Japonii. Zaprezentujemy także azjatycko-europejską kolaborację z udziałem jednego z najbardziej rozpoznawalnych twórców sceny elektronicznej. W programie pojawi się zarówno kameralny duet, budujący masywne, pulsujące fale dźwięku, jak i mikro-orkiestra serwująca potężną, hipnotyzującą, audio-wizualną mieszankę elektronicznych soundscapów z brzmieniem klasycznych instrumentów. Będą też momenty ciszy przed burzą i zespoły prezentujące elementy muzyki tradycyjnej, przepuszczone przez pryzmat awangardowych eksperymentów i undergroundowej energii.

 

Podczas Festiwalu Radio Azja 2019  wystąpią:

 

Jan Jelinek & Asuna Arashi


TR Warszawa, środa i czwartek 4, 5 grudnia 20.00
Koncertowa premiera materiału z wydanego wiosną albumu Signals Bulletin. Spotkanie dwóch pierwszoligowych pasjonatów elektroniki, długich dźwięków, muzycznych tekstur i dźwiękowych transformacji. Na ich kompozycje i improwizacje składają się meandrujące drony, pulsujące syntezatory, pętle dźwięków i gęste superprzestrzenie oparte na całej szerokości łuku harmonicznego.


NightTR Warszawa, piątek 6 grudnia 20.00 Niegdyś avant metalowa, obecnie nawiązująca do muzyki tradycyjnej formacja, która w swojej twórczości inspiruje się bogactwem muzyki Nepalu. Artyści z upodobaniem podróżują do ustronnych, himalajskich miejscowości w poszukiwaniu ginących dźwięków i tradycji. Muzycy tworzą współczesne kompozycje z zastosowaniem klasycznych, nepalskich instrumentów.


WaqWaq Kingdom999

 

piątek 6 grudnia 23.00

Noc muzyki tanecznej, dubowy rave z udziałem japońskiego kolektywu dj-skiego oraz duetu WaqWaq Kingdom. Performance Waq Waq to psychodeliczna mieszanka japońskiej muzyki tradycyjnej z jamajskim dancehallem, dubem, techno i rdzenną polirytmią soundtracków Nintendo. Ich teksty i wizualizacje nawiązują do mitologii shintoistycznej oraz festiwali matsuri, oddających cześć lokalnym bóstwom "Kama-sama".


Unsounded Sound Project

 

TR Warszawa, sobota 7 grudnia 20.00

Najnowsze przedsięwzięcie czwórki wybitnych koreańskich muzyków i wokalistów. Na scenie pojawi się zarówno gayageum - klasyczna cytra, jak i szamańskie bębny, a autentyczny szamański wokalno-taneczny rytuał stanowić będzie część koncertu. Tradycyjna muzyka Korei jest dla zespołu punktem wyjścia do własnych poszukiwań - zaczerpnięte z tradycji elementy zostają wplecione we współczesną, minimalistyczną formę.


Go Go Machine Orchestra

 

TR Warszawa, niedziela 8 grudnia 20.00

Młody tajwański kwintet tworzący hipnotyzujące kompozycje na fortepian, marimbę, gitarę, elektronikę i syntezator, odwołujące się do minimalizmu, slowcoru i muzyki perkusyjnej. Potężne, nieograniczone, czasami majestatyczne brzmienie zespołu w pełni zasługuje na miano orkiestrowego. Repetytywne, masywne partie poszczególnych instrumentów tworzą teksturę przypominającą gigantyczną, rozpędzoną maszynerię.


Bilety w cenie 50 zl (koncerty w TR Warszawa) oraz 30 zł (Japoński rave w 999) do nabycia na stronach: radioazja.pl oraz eBilet.
Karnety Radio Azja (wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu) dostępne w sprzedaży w cenie 160 zł.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Emilia Orzechowska i Bogna Świątkowska kuratorkami 13. edycji festiwalu NARRACJE
13. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się w listopadzie 2022 ...
Zapraszamy na Lunarny Nowy Rok: azjatyckie walentynki filmowe!
Zgodnie z lunarnym kalendarzem, stosowanym w wielu krajach Azji, ...
Tiger – dokument HBO przestawiający sylwetkę Tigera Woodsa
Dwuczęściowy dokument HBO Tiger to nowe spojrzenie na rozwój ...
Znamy nominacje do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2022
Anja Golob (Słowenia), Kateryna Kałytko (Ukraina), Marianna ...