Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.11.2019 A A A
American Film Festival rozpoczyna się już dziś! Co zobaczymy pierwszego dnia?
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Pokazem Irlandczyka w reż. Martina Scorsese rozpocznie się dziś jubileuszowa edycja American Film Festival we Wrocławiu. Przed nami 7 festiwalowych dni, w trakcie których będzie można zobaczyć aż 125 filmów, z czego 69 zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy.


Choć bilety na nowe dzieło Scorsese zostały już wyprzedane, jeszcze dzisiaj o 20:00 zapraszamy na premierowy pokaz dokumentu Wywołując fale: sztuka dźwięku w filmie w reż. Midge Costin – fascynującą podróż przez historię efektów dźwiękowych oraz na przebój festiwalu w Toronto – Giganta w reż. Davida Raboya – filmową wyprawę na duszne, niepokojące amerykańskie Południe.

 

W środę, 6 listopada, polecamy 5 perełek, których nie można przeoczyć. Szczególnie polecamy konkursowe sekcje Spectrum i American Docs, w których to publiczność wskaże laureatów (zachęcamy do głosowania!). Fundatorem nagród w konkursach jest BNY Mellon.

 

10:00 – Oddział 5B, reż. Dan Krauss, Paul Haggis: pełna niecodziennych archiwaliów i niezwykłych świadectw opowieść o solidarności, która potrafiła przełamać paraliżującą społeczeństwo grozę. Bohaterami dokumentu są pielęgniarki, pielęgniarze i lekarze pierwszego oddziału dla chorych na AIDS w miejskim szpitalu w San Francisco.

 

12:30 – Do gwiazd, reż. Martha Stephens: wczesne lata 60., Wakita w stanie Oklahoma. Wśród małomiasteczkowych krajobrazów rozgrywa się dramat dorastania i zmagań z odmiennością. Jej bohaterkami są dwie różne, choć podobnie zagubione dziewczyny, między którymi zawiązuje się nić przyjaźni.

 

15:45 – Miecz zaufania, reż. Lynn Shelton: przewrotna komedia rozgrywająca się na zanurzonym w amerykańskich mitach Południu. Mary i Cynthia próbują sprzedać szablę z czasów wojny secesyjnej, co wzbudza zainteresowanie lokalnych patriotów.

 

18:00 – Zapis: projekt Marion Stokes, reż. Matt Wolf: a gdyby tak nagrywać wszystkie programy informacyjne (i uzbierać materiały od rewolucji irańskiej w 1979 roku aż do czasów Baracka Obamy w roku 2012)? Na taki pomysł wpadła tytułowa Marion Stokes, niecodzienna archiwistka.

 

21:00 – Utracone fale, reż. Katharine O'Brien: trzymające w napięciu (i bardzo przekonujące) studium choroby psychicznej i niecodzienne love story na przykładzie relacji młodej artystki (Juno Temple) i producenta muzycznego (Simon Pegg). Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
Otwarcie wystawy Gdańsk 2020
Otwarcie wystawy online Gdańsk 2020, która prezentuje 50 prac ...