Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.03.2020 A A A
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną fazę rozwoju. Premiera coraz bliżej. Gatewalkers to kooperacyjna gra akcji o przetrwaniu z elementami RPG, w której gracz przemierza różne światy, by uratować swój. Eksploruje proceduralnie generowanym krainom, walcząc z ich mieszkańcami oraz innymi wyzwaniami, takimi jak ekstremalne warunki pogodowe czy toksyczna atmosfera.


Alpha odbędzie się w terminie 26-29 marca. Polskie studio A2 Softworks cały czas testuje grę, korzystając z uwag i podpowiedzi coraz większej społeczności Gatewalkers.

 

W najświeższej wersji alpha gracze będą mieli okazję zobaczyć niepokazywana wcześniej lodową krainę z nową mechaniką przetrwania, nowymi przeciwnikami i nowym bossem, a także jeszcze większy nacisk na kooperację, dotyczącą już nie tylko walki, ale i interakcji. Dodatkowo w alphie pojawi się ekspedycja, którą będzie można ukończyć tylko we współpracy z innymi graczami. Gra oferuje też teraz więcej broni, ekwipunku oraz przebudowane drzewko postępu.

 

- Kolejne testy alphy to dla nas ważny krok - powiedział Andrzej Stroiński z A2 Softworks. - Wciąż wiele poprawiamy i zmieniamy, a nie da się tego robić inaczej niż z udziałem tych najbardziej zainteresowanych, czyli graczy. Dziękujemy im za pomoc!

 

Gatewalkers umiejętnie łączy grę survivalową z elementami RPG, tworząc jedyną w swoim rodzaju kombinację mechanik. W pojedynkę lub wraz z innymi graczami wyrusz w nietypową podróż. Eksploruj proceduralnie generowane mapy, zmierz się z czyhającymi w ciemności stworami, przeżyj w toksycznej atmosferze i stwórz swój unikalny build.

 

Więcej o Gatewalkers:

 

W grze wcielasz się w jednego z tytułowych "Kroczących przez bramy". Jesteś członkiem elitarnej organizacji zwanej Gildią, która by uratować swój ojczysty świat, eksploruje odległe zakątki wszechświata.

 

Podczas wędrówki przez bramy zmierzysz się z licznymi niebezpieczeństwami, a wszystko na co możesz liczyć to twój refleks, umiejętność pozycjonowania, planowania działań i zdolność do współpracy. Przeciwnicy, na których trafisz, będą wymagali dostosowania twojej strategii i ekwipunku. W Gatewalkers wraz ze zmianą wyposażenia zmieni się twój styl walki - wszystkie umiejętności przypisane są do konkretnych elementów opancerzenia i broni.

 

Survivalowa część gry postawi miłośników action RPG przed nowymi wyzwaniami niespotykanymi w tym gatunku. Znajdowanie surowców potrzebnych do stworzenia nowego uzbrojenia, dbanie o zdrowie psychiczne czy podstawowe potrzeby bohatera to jedynie część oferowanych mechanik.

 

Cechy Gatewalkers:

- Kooperacja drużynowa - czterech graczy może stworzyć drużynę, razem będzie łatwiej walczyć z przerażającymi potworami, przetrwać niekorzystne warunki, a co najważniejsze - przeżyć

- Eksploracja światów - każdy świat oferuje nowe, niespotykane wcześniej warunki, do których gracz będzie musiał się dostosować

- Drużynowy survival - dzielcie się obowiązkami, przetrwanie jest łatwiejsze w grupie niż w pojedynkę

- Pojedynki oparte na umiejętnościach - brak celowników, każda z umiejętności może chybić

- Crafting - wybierz przedmiot, zdobądź surowce i właściwą recepturę aby stworzyć to, czego potrzebujesz

- Bezklasowa mechanika progresu postaci oparta na craftingu

- Światy generowane proceduralnie - nigdy nie wiesz co się wydarzy gdy przekroczysz granice świata...

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Coraz bliżej... LISTY DO M. 4! Zobacz plakat najnowszej części kultowej serii
Mel i spółka na oficjalnym plakacie „Listów do M. 4”Czym ...
Polsko-Czeska Jesień Literatury
Miała być polsko-czeska wiosna. Ale nie było wiosny. Zaczynamy ...
Hity z festiwali w Wenecji i Toronto w programie 20. Nowych Horyzontów
5 wyjątkowych filmów, nagrodzonych przez jury i docenionych ...
Laureatka Nagrody Gombrowicza 2020
Kapituła Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza zdecydowała, ...