Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2020 A A A
Nowe Horyzonty wspierają polskich filmowców. Prestiżowe Polish Days już pod koniec lipca
INFORMACJA PRASOWA

Z powodu pandemii nadchodząca edycja festiwalu Nowe Horyzonty odbędzie się w listopadzie, ale nie Polish Days – przedstawiciele branży, dystrybutorzy, agenci sprzedaży i festiwalowi selekcjonerzy będą mogli rzucić (wirtualnym) okiem na nowe propozycje polskiego kina już pod koniec lipca.


Polish Days to wyjątkowa platforma spotkań dla przedstawicielek i przedstawicieli rodzimego kina. Przedsięwzięcie organizowane w ramach festiwalu NH już od ośmiu lat umożliwia różnorodnym twórcom prezentację, dyskusję i pitchingi nowych projektów, które w przyszłości trafią na ekrany kin na całym świecie.

 

Wiele z tych projektów odniosło międzynarodowe sukcesy – m.in. Słodki koniec dnia Jacka Borcucha (nagroda dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym Sundance w 2019 roku), prezentowana na Berlinale Wieża. Jasny dzień Jagody Szelc, Maryjki Darii Woszek, film wybrany przez SXSW (tuż przed jego odwołaniem), Sweat, zaprezentowany jako projekt w fazie rozwoju w 2017 roku, a teraz nagrodzony prestiżową „Cannes Label", pokazywany na festiwalu w Karlowych Warach Atak paniki, Wielki mecz Filipa Syczyńskiego, wyróżniony nagrodą Eurimages podczas Baltic Event w Tallinie lub wreszcie niespodziewany przebój Jana Komasy Boże Ciało, czule nazwany przez Los Angeles Times „nominowanym do Oscara nokautem".

 

Pomimo rozprzestrzeniającej się pandemii, organizatorzy Polish Days zapewniają polskim twórczyniom i twórcom szansę na kontynuację ich pracy i dalszy rozwój artystyczny. Tegoroczna edycja Polish Days odbędzie się online w dniach 27–29 lipca.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Seks, kłamstwa i gadająca ryba. "Maggie" już w kinach!
Niebanalna propozycja na letnie popołudnie: na polskie ekrany ...
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
Nagrody Polish Days 2020 rozdane
Zakończyło się Polish Days 2020 – najważniejsze wydarzenie ...