Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.01.2021 A A A
„Jak najdalej stąd” z nagrodami na festiwalu w Cottbus
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Współfinansowany przez PISF film „Jak najdalej stąd” otrzymał Nagrodę Publiczności 30. Festiwalu Filmowego w niemieckim Cottbus. W sumie obraz w reżyserii Piotra Domalewskiego zwyciężył w aż trzech kategoriach, ponieważ wcześniej przyznano mu również nagrodę specjalną dla najlepszego reżysera oraz nagrodę Jury Ekumenicznego.


„Jak najdalej stąd” to koprodukcja polsko-irlandzka, która swoją światową premierę miała na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Z kolei na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obraz wyróżniono nagrodą za najlepszy scenariusz dla Piotra Domalewskego, najlepszą muzykę dla Hani Rani, a odtwórczyni głównej roli Zofia Stafiej odebrała nagrodę za najlepszy debiut.

 

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski.

 

Obsada i twórcy filmu

 

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Zofia Stafiej, Kinga Preis, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Dedek, Andrzej Kłak i Tomasz Ziętek, a także Nigel O’Neill, Shane Casey i David Pearse. Reżyserem i autorem scenariusza jest Piotr Domalewski (to jego drugi pełnometrażowy obraz w karierze po „Cichej nocy”), a zdjęć Piotr Sobociński jr. Scenografię przygotowały Katarzyna Filimoniuk i Edyta Fleszar. Za dekorację wnętrz odpowiadały Katarzyna Filimoniuk i Karina Sygowska, za montaż Agnieszka Glińska, za dźwięk Sebastian Kordasz, Kacper Habisiak i Marcin Kasiński, za kostiumy Aleksandra Staszko i Sarah Yeoman, a za charakteryzację Daria Siejak i Linda Mooney. Autorką muzyki jest Hania Rani.

 

Kierownictwo produkcji to Magdalena Badura i Des Martin, producentami są Jan Kwieciński i Julia Ryan, a producentami wykonawczymi Małgorzata Fogel-Gabryś i Cormac Fox. Film wyprodukowała firma Akson Studio – MK1 Production w koprodukcji z Telewizją Polską, Warmińsko-Mazurskim Funduszem Filmowym, Mazowieckim Instytutem Kultury oraz Mazowieckim i Warszawskim Funduszem Filmowym.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Dzień otwarty Krakowskiego Festiwalu Filmowego
Jeszcze tylko do połowy lutego trwa nabór filmów na 61. Krakowski ...
8000 zimą
Zimowe wspinanie w Himalajach to sztuka cierpienia, powiedział ...
Bo to grzech – nowy serial autorstwa Russela T. Daviesa
Bo to grzech (It's a Sin), za scenariusz którego odpowiada Russel ...
Emilia Orzechowska i Bogna Świątkowska kuratorkami 13. edycji festiwalu NARRACJE
13. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się w listopadzie 2022 ...