Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.02.2021 A A A
Ognisko Baletowe DKŚ – docenione w Hiszpanii!
Redakcja
Źródło: Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku

Ognisko Baletowe Domu Kultury „Śródmieście”, pod kierunkiem Oksany Prus zdobyło prestiżową nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu "Talenty Europy" w Lloret de Mar w Hiszpanii!


Młodzi artyści zdobyli dyplom Laureata 2 stopnia w kategorii taniec klasyczny, w grupie wiekowej 10-12 lat! Otrzymali bardzo wysoką punktację. Aż 85 punktów w skali do 100. O czym z radością mówi Pani Oksana Prus - kierownik artystyczny i instruktor Ogniska Baletowego. Konkurencja była ogromna. Tym większa jest radość z tej nagrody.

 

Festiwal „Talenty Europy” odbywał się w tym roku w wersji online. Uczestnicy z całego świata przesyłali nagrania wideo swoich układów tanecznych na ogólnodostępną platformę. Następnie jury dokonywało wstępnej selekcji zgłoszonych uczestników.

 

W 2 finałowej turze znalazło się aż 100 zespołów choreograficznych i wykonawców indywidualnych z Malezii, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Niderlandów, Polski, Mołdowy, Ukrainy, Białorusi i innych krajów.

 

Uczestnicy rywalizowali w różnych rodzajach tańca i różnych kategoriach wiekowych. Ognisko Baletowe DKŚ zgłosiło do konkursu 2 układy:"Polkę w stylu country" i „Fantazję” do muzyki Piotra Czajkowskiego "Walc kwiatów".

 

Docenienie umiejętności młodych artystów na międzynarodowym festiwalu – to znaczący sukces. Motywuje do dalszej pracy. To szczególnie ważne w czasach, gdy zajęcia baletowe odbywają się online i nie ma możliwości zaprezentowania się publiczności na żywo.

 

Wielką rolę w podtrzymywaniu zapału i wytrwałości w ćwiczeniach – odgrywa Pani Oksana Prus - bardzo doświadczony instruktor baletu.

 

Mimo utrudnień związanych z pandemią, liczba uczestników zajęć baletowych w Domu Kultury „Śródmieście” utrzymuje się wciąż na tym samym poziomie - 70 osób miesięcznie.

 

Źródło: Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Opowieść podręcznej wraca z czwartym sezonem
Opowieść podręcznej wraca do HBO GO z najnowszym, czwartym ...
Inkubator. Znajdź się w nowej branży muzycznej
Pierwszy i największy program profesjonalizacji artystów muzycznych ...
Smok Smoków 2021 dla maga animacji - Piotra Dumały
Każdego roku Rada Programowa Krakowskiej Fundacji Filmowej przyznaje ...
Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. T. Boya-Żeleńskiego
Anna Przedpełska-Trzeciakowska, tłumaczka literatury angielskiej ...