Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.03.2021 A A A
Reżyser „Rodziny Treflików” z nagrodą na festiwalu w San Diego
Redakcja
Fot. Źródło: PISF

Marek Skrobecki otrzymał nagrodę w kategorii najlepszy reżyser filmu krótkometrażowego za animację Rodzina Treflików, odc. „Majster Klepka” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych San Diego International Kids' Film Festival. Produkcja jest współfinansowana przez PISF.


Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci w San Diego wspiera branżę rozrywkową i edukacyjną, prezentując międzynarodowe filmy. W konkursie mogą brać udział zarówno młodzi, aspirujący filmowcy jak i doświadczeni twórcy, co pozwala na wymianę doświadczeń i możliwość komunikowania się ze społecznością międzynarodową.

 

W tegorocznej edycji w oficjalnej selekcji w kategorii Short zostało wyłonionych ponad 40 produkcji z całego świata. „Rodzina Treflików” była jedyną z Polski. Produkcja dostała również nominację w kategorii najlepszy film animowany dla dzieci 3+ 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMOCJE 2021.

 

Fabuła i twórcy

 

Nagrodzony odcinek „Majster Klepka” opowiada historię Treflików, które znajdują stary gramofon na śmietniku. Postanawiają go naprawić. Przy okazji otrzymują ważną lekcję o tym, że starym rzeczom warto nadawać drugie życie. Pozornie prosta historia, niesie ze sobą piękne przesłanie o szacunku historii i doświadczenia.

 

„Rodzina Treflików” to animowany serial dla dzieci w wieku 3-6 lat wykonany tradycyjną techniką poklatkową. Każdy odcinek w zabawny sposób przedstawia losy Treflików i ich przyjaciół, przekazując przy tym cenne ponadczasowe wartości. Produkowany jest w KAZstudio SA w Gdyni, gdzie do tej pory powstało 77 odcinków oraz 26 odcinków produkcji „Bobaski i Miś”. Reżyserem obu produkcji jest Marek Skrobecki, współtwórca takich produkcji jak nagrodzony Oscarem „Piotruś i Wilk” czy „Danny Boy”. W Polsce serial można oglądać m.in. w TVP ABC. Ponadto jest pokazywany za granicą, m.in. w Rosji, Chinach, Republice Czeskiej, Niemczech czy na Węgrzech.

 

Źródło: PISF

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Krótko i na temat! Międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych 61. KFF
W najstarszym konkursie krakowskiego festiwalu rywalizują projekty ...
OPEN CALL dla młodych artystów. Zaproszenie na rezydencje artystyczne
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu w kooperacji z organizacjami ...
Pół człowiek, pół pies
„Pół człowiek, pół pies” to pierwszy singiel promujący ...