Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 30.03.2021 A A A
Otwarty nabór spektakli do OFF Kontrapunktu!
Redakcja
Źródło: Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna

Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna powołana kilka lat temu została stworzona z pasji, przyjaźni, potrzeby doświadczania i zaangażowania w sztukę oddolną i niezależną. Wówczas nazywaliśmy to ogniskiem zapalnym dla niespokojnych umysłów otwartych na zmianę i rozwój. Od tamtego czasu zmieniło się wiele w naszej rzeczywistości. Czy na lepsze? Zweryfikuje to czas, tak jak czas weryfikuje to, co w sztuce uniwersalne i unikatowe. Konstruując program OFF Kontrapunktu organizatorzy starali się czule wsłuchiwać w środowisko teatru niezależnego. Jeździli, oglądali, rozpytywali też jeżdżących i oglądających.


Szukali wszystkiego, co mogło stanowić kontrapunkt dla tego, co ich zdaniem okraszone było i jest ułudą, miałkością i pozoranctwem. Jako Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna czuli, że potrzebują być blisko twórców i ich poszukiwań, by zbliżać ludzi teatru przez współodpowiedzialność w coraz bardziej zindywidualizowanym świecie.

 

Ostatni sezon utrudnił jednak rzetelny wgląd w dzisiejsze życie teatralne. Czują się jak załoga żaglowca wyczekująca na przystani odpowiedniego momentu i przychylnych wiatrów, by obrać w końcu odpowiedni kurs i wypłynąć głębiej. I jeśli oni wciąż wypłynąć nie mogą, to Wy możecie przypłynąć do nich i w tym trudnym dla całej sztuki niezależnej czasie, odsłońcie to, co posiadacie najcenniejszego, czyli własną twórczość. Szczecin i OFF Kontrapunkt to miejsca wymiany i dialogu.

 

W tym roku wprowadzony został otwarty nabór spektakli do offowego nurtu festiwalu Kontrapunkt. Poszukiwane są zarówno propozycje intrygujące artystycznie, jak i ważkie społecznie. Organizatorzy czekają na Wasze zgłoszenia do końca kwietnia i wyrażają nadzieję spotkać się z Wami w Szczecinie na festiwalu OFF Kontrapunkt w dniach 3-12 września 2021.

 

Źródło: Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Festiwal Warszawa Singera
W dniach 21 -29 sierpnia 2021 odbędzie się kolejna, osiemnasta ...
Teatralne Przestrzenie Sztuki w Lublinie 2021
W 2020 roku teatralne Przestrzenie Sztuki pozwoliły na wyjście ...
Open Air Theatre Festival Wrocław
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zaprasza na Open Air Theatre ...
Scena plenerowa Teatru Powszechnego w Warszawie
W weekend 15 i 16 maja odbędzie się inauguracja Sceny w Ogrodzie ...