Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.04.2021 A A A
Open Air Theatre Festival dla młodych artystów. Zaproszenie na rezydencje artystyczne
Redakcja
Źródło: Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu w kooperacji z organizacjami artystycznymi z Czech,  Słowacji, Węgier i Polski zaprasza do udziału w Open Callu w ramach międzynarodowego festiwalu Open Air Theatre Festival. Nabór jest kierowany do młodych artystów związanych z różnymi tworzywami cyrku, teatru i muzyki, dla których istotnym elementem twórczym jest budowanie nowych wartości na styku różnych kultur, z wykorzystaniem różnorodnych dziedzin sztuki. Naszym tematem warsztatowym staną się zmiany klimatyczne, które dotykają nas ponad wszystkimi możliwymi podziałami.


Celem tygodniowej rezydencji we Wrocławiu jest stworzenie unikalnego, interdyscyplinarnego projektu bazującego na pomysłach i współpracy czwórki reprezentantów z każdego kraju wyszehradzkiego.

 

Prace będą wspierać cenione zespoły teatralne z Grupy Krajów Wyszehradzkich: czeski Teatr V.O.S.A, słowacki YOUNAK , The Winged Dragons Theatre z Węgier i legendarny Teatr Biuro Podróży z Polski. Projekt jest możliwy do zrealizowania w wymiarze międzynarodowym dzięki wsparciu i dofinansowaniu przez Fundusz Wyszehradzki.

 

Kto może wziąć udział: twórcy teatralni, ze szczególnym uwzględnieniem cyrkowców, akrobatów, performerów i muzyków, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

 

Co gwarantuje organizator: zakwaterowanie we Wrocławiu i wyżywienie na czas realizacji projektu, symboliczne 450 zł na własne potrzeby oraz zwrot kosztów przejazdu z i do Wrocławia.

 

Harmonogram:

14 – 20 czerwca / godz. 11.00 – 17.00 /  prace nad nad pokazem i próby

20 czerwca / godz. 20.00 / finalny performance

 

Jak się zgłosić: należy przesyłać dokumenty w wersji polskiej i angielskiej.

 

CV

Portfolio (maks. 20 MB; dla wideo należy dodać linki oraz hasła dostępu)

Wypowiedź dotycząca tematu wiodącego, czyli zmian klimatycznych oraz uzasadnienie chęci udziału w projekcie (max. 1000 znaków ze spacjami)

Deadline: zgłoszenia przyjmujemy do 14 maja 2021, drogą mailową na adres magdalena.sadek@ckagora.pl z następującym tytułem: REZYDENCJA ARTYSTYCZNA. Dodatkowe pytana prosimy kierować na adres magdalena.sadek@ckagora.pl

 

Źródło: Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Festiwal Komedii STOLICA 2021
Po raz czwarty na Ursynowie odbędzie się Festiwal Komedii STOLICA, ...
Razem w kinie. Bajki z Polski ruszają na podbój kin i serc młodych widzów
Jak skończy się wizyta kilkuletniej Agatki i chomika Cyryla ...
Open Air Theatre Festival Wrocław
Centrum Kultury Agora we Wrocławiu zaprasza na Open Air Theatre ...
Startuje XX Rock May Festival
Już w najbliższą sobotę, 8 maja odbędzie się XX Rock May ...