Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.05.2021 A A A
Scena plenerowa Teatru Powszechnego w Warszawie
Redakcja
Scena plenerowa przed Teatrem Powszechnym | fot. Katarzyna Laskowiecka

W weekend 15 i 16 maja odbędzie się inauguracja Sceny w Ogrodzie Powszechnym. Pokazy filmów, czytania performatywne, spotkania autorskie i spektakl w wersji plenerowej – to wszystko już w najbliższych tygodniach.


Zgodnie z ostatnimi zarządzeniami epidemicznymi, teatry i inne instytucje kultury od 15 maja 2021 r. mogą prowadzić swoją działalność „na świeżym powietrzu” przy ograniczeniu liczebności widowni o połowę. Teatr Powszechny w Warszawie chce wykorzystać tę okazję do długo wyczekiwanego spotkania z widzami na żywo, dlatego na placu parkingowym przed wejściem głównym otwarta zostanie specjalna scena plenerowa. Bilety na wydarzenia dostępne będą na miejscu, a także online na stronie internetowej www.powszechny.com. Po długiej przerwie do funkcjonowania w ogródku i na wynos wróci także kawiarnia Stół Powszechny. 

Repertuar Sceny w Ogrodzie Powszechnym otworzą dwa pokazy „Filmów z epoki smogu” w reżyserii Michała Zadary (15 i 16 maja o godz. 20.00). Zestaw 7 etiud filmowych z udziałem aktorów Teatru Powszechnego (Arkadiusza Brykalskiego, Wiktora Logi-Skarczewskiego, Kariny Seweryn i Barbary Wysockiej) oraz aktorów gościnnych (m.in. Danuty Stenki, Andrzeja Seweryna i Jerzego Treli) miał swoją premierę pół roku przed pandemią, w lipcu 2019 roku. Po premierowych pokazach na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, „Filmy” wyruszyły w festiwalową podróż i zostały docenione przez międzynarodową widownię – twórcy otrzymali m.in. zespołową nagrodę w kategorii „best performances” na Festiwalu WILDSound. Nadszedł czas na ponowne spotkania z polską widownią w wiosenno-letnich warunkach.

 

Kolejną propozycją będzie spotkanie z aktorem Teatru Powszechnego, Wiktorem Logą-Skarczewskim oraz dr. hab. Danielem Przastkiem – tłumaczami książki „Metoda Lee Strasberga. Podręcznik ćwiczeń aktorskich” Loli Cohen, wydanej przez Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Rozmowa, którą poprowadzi dr Paweł Sztarbowski, będzie połączona z czytaniem fragmentów książki w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego.

 

Z kolei w środę, 26 maja zaprosimy widzów na pokaz plenerowej wersji spektaklu „Sprawiedliwość” w reż. Michała Zadary. Na początek czerwca Wydawnictwo Żywosłowie przygotowuje premierę książki „Sprawiedliwość 1968-2018”, która będzie syntetycznym zbiorem informacji o całym projekcie teatralno-prawniczym koordynowanym przez Teatr Powszechny i Michała Zadarę – w publikacji oprócz scenariusza, znajdą się także materiały prawnicze, historyczne oraz wypowiedzi ekspertów. Zarówno sama książka, jak i aktualny kontekst społeczno-polityczny nadają dodatkowych znaczeń spektaklowi, który miał swoją premierę w 50. rocznicę Marca ’68.

 

Źródło: Teatr Powszechny w Warszawie

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„SZAMAN. Spektakl reporterski” - sztuka dedykowana mniejszości ukraińskiej w Teatrze WARSawy
Tym razem Teatr WARSawy na podróż teatralną i w głąb siebie ...
Startuje XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania
8 lipca 2021 rusza XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca ...
W moim początku jest mój kres
Niespełna tydzień dzieli nas od najnowszej premiery Lubelskiego ...
Festiwal Warszawa Singera
W dniach 21 -29 sierpnia 2021 odbędzie się kolejna, osiemnasta ...