Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.09.2022 A A A
Kris Barras powraca na Rawę Blues!
Redakcja
Fot. John McMurtrie | Źródło: Rawa Blues Festival

Pięć lat temu jego energetyczny koncert był prawdziwą sensacją Rawa Blues Festival. Kris Barras przełamał wtedy hegemonię amerykańskich wykonawców na festiwalu. 8 października ten charyzmatyczny brytyjski gitarzysta i wokalista ponownie zagra w katowickim „Spodku” podczas 40 edycji imprezy.


Kris Barras to barwna postać wyspiarskiej sceny muzycznej. Przez kilka lat łączył granie na gitarze z zawodowymi pojedynkami MMA, co dla gitarzysty nie jest komfortową sytuacją. Mógłby stać się równie żywą reklamą studia tatuażu. Pięć lat temu był praktycznie nieznany w kontynentalnej części Europy i wspinał się na pierwsze szczeble kariery w ojczyźnie. Od tego czasu sporo się zmieniło: Kris Barras Band  grają wyprzedane koncerty na Wyspach Brytyjskich, wydali trzy płyty (najnowsza płyta „Death Valley Paradise” wskoczyła do pierwszej trzydziestki Official UK Album Charts), występowali jako gość specjalny na brytyjskiej trasie Beth Hart, a jeden z dziennikarzy radiowej stacji Planet Rock określił ich mianem „najlepszej koncertowej grupy w Zjednoczonym Królestwie. Sam Kris został dołączył również do składu Supersonic Blues Machine - kapeli, w której gościnnie grają takie postaci jak Billy F. Gibbons z ZZ Top, czy Steve Lukather z Toto.

 

Kris Barrand Band wskoczyli do składu tegorocznej Rawy Blues niemal w ostatniej chwili (wraz z amerykańskim gitarzystą Chrisem Cainem). - Po odwołaniu europejskich koncertów przez Erika Galesa, pomyślałem od razu o Krise. Wiem, że był zachwycony po pierwszej wizycie na festiwalu i chciał tutaj wrócić. Tak się świetnie złożyło, że miał akurat wolny termin - mówi Irek Dudek, twórca i dyrektor Rawy Blues.

 

Koncert Kris Barras Band będzie efektownym finałem tegorocznego bluesowego maratonu w katowickim „Spodku”. Bilety wciąż dostępne w sieci Ticketmaster.

 

40 Rawa Blues Festival, 8.10.2022 r.

 

Duża ScenaMacy Gray, Chris Cain, Mike Zito, Irek Dudek Big Band, Kris Barras Band, Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa (koncert z okazji jubileuszu 40 - lecia działalności), Magdalena Magic Piskorczyk, Free Blues Band, Lublin Street Band, Familok, Tony Bigmouth Pearson,laureat Małej Sceny.

 

Mała ScenaAdam Zalewski Trio, Arek Zawiliński, BR Band, Black Pin Blues, Cacana Mania, Coffee Experiment, Diapositive, Kłusem z Bluesem, Piotr Krakowski.

 

Źródło: Rawa Blues Festival

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Gala French Touch w Teatrze Wielkim Opery Narodowej zakończona sukcesem
W czwartek, 27 października odbyło się największe w roku ...
Martin Barre, gitarzysta Jethro Tull na koncertach w Polsce!
Artysta zaprezentuje się polskiej publiczności, podczas solowych ...
Ósma edycja French Touch
Jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń tej jesieni - ...
Bluesowy tramwaj przejechał przez Katowice!
We wtorek 4 października, punktualnie o 12.00 na katowicki Rynek ...