Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 15.09.2022 A A A
RIVERLIGHTS 2022. Festiwal końca lata na Wiśle
Redakcja
Fot. Materiał organizatorów

Już po raz trzeci na warszawskim odcinku Wisły rozegra się widowisko Riverlights. To parada udekorowanych światłem łodzi, płynących w rytm hipnotycznej muzyki elektronicznej.


- Zrobimy wiele, by Riverlights stało się wiślaną tradycją. W tym roku po raz ostatni organizujemy Riverlights na zamknięcie sezonu - od przyszłego roku, tą muzyczną paradą będziemy otwierać sezon. Zmieni się więc dopisek „festiwal końca lata” na „festiwal lata nad Wisłą” - mówi Przemek Dziubłowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia z Miami Wars, wodaniackiej inicjatywy, ale i nadwiślańskiego lokalu.W paradzie popłynie kilkanaście łodzi. Niestety nie będzie to parada w godzinach nocnych - pływanie na warszawskim odcinku Wisły po zmroku wciąż jest niedozwolone.

- W ubiegłym roku włożyliśmy wiele wysiłku, udało się porozumieć ze wszystkimi stronami, dzięki otwartości wszystkich urzędów - Wód Polskich, Zarządu Zieleni i Urzędu Żeglugi Śródlądowej, a także staraniom pełnomocnika ds. Wisły i zaangażowaniu niektórych armatorów, udało się ustawić po raz pierwszy próbny oświetlony szlak umożliwiający nocną żeglugę. Mimo także trudnych warunków fali wezbraniowej - udało się. Niestety nadal nie mamy nocnej żeglugi w Warszawie. Jendak wierzymy, że praca zespołu żeglugowego pracującego nad rozwiązaniami umożliwiającymi nocne pływanie przyniesie zamierzone efekty - dodaje Przemek Dziubłowski, z Wisłą związany i działający tutaj od kilkunastu lat.

W paradzie weźmie udział kilkanaście jednostek - od łodzi tradycyjnych, przez motorówki po małe statki. Każdy armator sam będzie dekorował swoją łódź - po wydarzeniu odbędzie się głosowanie na najpiękniej udekorowaną z nagrodą główną. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba duet Foxall, jeden z najbardziej rozchwytywanych rodzimych producentów muzyki elektronicznej, specjalizujący się w brzmieniach typu orientał.Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu nadwiślańskich miejscówek i przystani - Miami Wars, Dworzec Wodny WWA, Kalima i Przystań Nowa Fala a także solidarności armatorów. Ze względu na brak zewnętrznego finansowania uczestnictwo w Riverlights w tym roku jest biletowane - bilet na paradę i after kosztuje 90 zł. Bilety do nabycia w Miami Wars, Dworcu Wodnym WWA a także przez platformę going.

W tym roku Riverlights rozegra się między bulwarem im. Pattona (Przystanią Nowa Fala, na wysokości Muzeum nad Wisłą), a Cyplem Czerniakowskim (Miami Wars) z finałem przy Pomniku Syrenki (Dworzec Wodny WWA i Kalima).

 

PROGRAM

24 września 2022:

• godz. 15.00 Shambalaya (live) - bifor Przystań Nowa Fala (bezpłatne)

• godz. 17.30 Parada Riverlights 2022 - Foxall - Wisła (część biletowana)

• godz. 19.30 The Saint - after Dworzec Wodny Warszawa / Kalima (bezpłatne)

 

Źródło: Informacja prasowa

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Gala French Touch w Teatrze Wielkim Opery Narodowej zakończona sukcesem
W czwartek, 27 października odbyło się największe w roku ...
Martin Barre, gitarzysta Jethro Tull na koncertach w Polsce!
Artysta zaprezentuje się polskiej publiczności, podczas solowych ...
Ósma edycja French Touch
Jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń tej jesieni - ...
Bluesowy tramwaj przejechał przez Katowice!
We wtorek 4 października, punktualnie o 12.00 na katowicki Rynek ...