Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.10.2022 A A A
Zakończył się V Festiwal Komedii STOLICA
Redakcja
Kabaret "Pomoże" z Trójmiasta wygrał V Festiwal Komedii STOLICA w Warszawie | Fot. Materiał organizatora

Niezapomniane występy odbywające przy pełnych salach wypełnionych śmiechem, od którego niejednego uczestnika bolał brzuch, to najlepsze podsumowanie tegorocznego jubileuszowego V Festiwalu Komedii STOLICA. Wydarzenie odbyło się w dniach 20-23 października 2022 roku na warszawskim Ursynowie.


Pierwszego dnia na rozgrzewkę swój nowy program "Tylko śmiech nas oceni" zaprezentował Igor Kwiatkowski, który podczas ponad dwugodzinnego występu rozgrzał festiwalową publiczność do czerwoności. W kolejnych dniach temperatura występów już tylko rosła.

 

Następny dzień rozpoczął się od Wernisażu wystawy prac Edwarda Lutczyna, na której mogliśmy zobaczyć wybrane plakaty z całego okresu twórczości rysownika.

Podczas wieczoru Stand-upu wystąpili: Michu Bednarowicz, Paweł Śmigielski, Alex Niebrzegowski, Paweł Reszela i Wojtek Kamiński. Skład uzupełnili uczestnicy Open Mic`a, którzy nie odstępowali poziomem i żartem od pozostałych.

Ważnym wydarzeniem było przyznanie Pawłowi Reszeli tytułu "Dyrektora artystycznego dnia Stand-up Festiwalu Komedii STOLICA". To wyróżnienie za pięć lat wspólnej pracy i pełnienie roli prowadzącego oraz współgospodarza podczas festiwalowych występów standupowych.

 

Dzień przeglądowy rozpoczął się od przedstawienia dla dzieci zorganizowanego przez łódzką Grupę Po Omacku. Agata, Kasia i Emilia przygotowały interaktywne przedstawienie edukacyjne, podczas którego dzieci poznawały teatr od kuchni. Wieczorem odbył się przegląd z udziałem kabaretów: PKS (Lublin), Nibykaberet (Kraków), Kwiatkowski i Bank (Kraków) oraz "Pomoże" (Trójmiasto). Decyzją jury w osobach publiczności zdecydowanie wygrał kabaret "Pomoże". Liczymy, że tą utalentowaną trójkę artystów, tradycyjnie zobaczymy w przyszłym roku w roli laureata festiwalu.

Na zakończenie zaprezentował się laureat z 2021 roku czyli kabaret Demakijaż z Torunia. Trzy piękne, inteligentne i spostrzegawcze kobiety, mistrzynie kobiecego poczucia humoru i zaskakujących skeczy zaprezentowały swój nowy program nazwany "Cztery".

Wcześniej miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie tj. warsztaty komedii z elementami improwizacji, które są już stałym punktem festiwalowego programu. Realizowane od 4 lat przyciągają coraz większą grupę chętnych. W tym roku warsztaty poprowadzą Paweł Reszela i Alex Niebrzegowski - dwaj stand-uperzy z przeszłością w innych formach scenicznych.

 

Ostatni dzień festiwalu rozpoczął Edward Lutczyn ze swoimi "Bitwami komiksowymi" dla najmłodszych. Na finał wystąpił kabaret Paranienormalni z nowym programem "Bez znieczulenia". Obok Michała Paszczyka i Roberta Motyki na scenie gościnie pojawił się Jarosław Pająk - komik i kabareciarz z grupy Weźrzesz. Jak przystało na gwiazdę wieczoru i całego festiwalu Paranienormalni ponownie zaczarowali publiczność, bawiąc, śmiesząc i… zostawiając widzów w wyśmienitych humorach do następnego roku.

 

Jubileusz to wyjątkowe wydarzenie i nie mogło być inaczej także tym razem. Organizatorzy przewidzieli dla wspaniałej festiwalowej publiczności poczęstunek w postaci tortu, którego można było skosztować każdego dnia.

 

Organizatorem festiwalu był Dzielnicowy Ośrodek Kultury URSYNÓW w Warszawie. Sponsorzy: Samorząd Województwa Mazowieckiego "Mazowsze - Serce Polski", Avon, Militaria.pl, Hotel Archer. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Halo Ursynów oraz Kulturownia.pl

 

Do zobaczenia za rok.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ursynów komediową stolicą Polski
Przez 4 dni Dzielnicowy Ośrodek Kultury URSYNÓW gościł u ...
VI Festiwal Komedii STOLICA
Już 12 października 2023 r. rozpocznie się VI edycja warszawskiego ...
Scena kabaretowa w Polsce i Kanadzie
Od każdego artysty kabaretowego widzowie oczekują wspaniałej ...
V jubileuszowy Festiwal Komedii STOLICA
Wielkimi krokami i w radosnych podskokach zbliża się czas pełny ...