Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.06.2023 A A A
Muzeum Twierdzy Toruń jeszcze bardziej dostępne
Redakcja
Muzeum Twierdzy Toruń | fot. A. Kowalkowski

Muzeum Twierdzy Toruń – oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu – rozszerza swoją ofertę dla odbiorców o audioprzewodniki przygotowane do wystawy stałej. Wykonanie tego projektu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020.  100% środków udało się pozyskać z grantu w ramach projektu „Kultura bez barier” realizowanego przez PFRON.


Audioprzewodniki na stałe wpisały się w nowoczesne muzealnictwo i obecnie są bardzo oczekiwanym dodatkiem do prezentowanych ekspozycji. Muzeum Twierdzy Toruń, chcąc wyjść naprzeciwko obowiązującym standardom, postanowiło wprowadzić je także do swojej oferty. Koszary Bramy Chełmińskiej, zaadaptowane w 2020 roku do działalności wystawienniczej, zostały dostosowane do zwiedzania także z myślą o osobach ze specjalnymi potrzebami. Nowo wprowadzane audioprzewodniki są kolejnym narzędziem, mającym na celu przybliżenie tematyki fortecznej jak najszerszemu gronu odbiorców. 

Goście Muzeum Twierdzy Toruń będą mogli skorzystać z sześciu ścieżek zwiedzania: podstawowej, rodzinnej, dla osób niesłyszących prezentowanej w Polskim Języku Migowym, dla osób niewidzących prezentowanej poprzez audiodeskrypcję oraz angielskiej i niemieckiej. Możliwość zwiedzania ekspozycji przy korzystaniu z audioprzewodników pozwoli uzyskać wiedzę, która będzie przekazana w przystępny sposób. Dostępne będzie wielokrotne powtarzanie informacji lub ich rozszerzanie w formie dostosowanej do zakresu wiedzy i zainteresowania poszczególnych osób. Oprócz samych audioprzewodników z pełnym oprogramowaniem i dodatkowym sprzętem – słuchawkami mono dla niewidomych i słabowidzących, nadajnikami dźwiękowymi dla osób niewidzących – będą dostępne także pętle indukcyjne dla niedosłyszących.

Audioprzewodniki udostępniamy od wtorku 20 czerwca 2023 r. i będzie można z nich skorzystać w cenie biletu wstępu do Muzeum Twierdzy Toruń.

Wypożyczenie audioprzewodnika jest możliwe tylko w Muzeum Twierdzy Toruń w miarę dostępności urządzeń.Zwiedzający może w każdej chwili skorzystać z pomocy pracownika muzeum w zakresie obsługi audioprzewodnika.

 

Źródło informacji: Muzeum Twierdzy Toruń

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bez obiektywu. Festiwal fotografii otworkowej w śląskich galeriach
Na przełomie października i listopada Śląskiem zawładnie ...
PGE Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Partnerem wystawy „Nowosielski”
PGE Polska Grupa Energetyczna została mecenasem Edukacji Zamku ...
„Art & Children”
Zapraszamy do oglądania wystawy „Art & Children”. To ...
Victor Vasarely – ponieść się iluzji
Wizjoner i pasjonat, ojciec op-artu. Victor Vasarely to artysta, ...