Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.06.2023 A A A
7 lat pracy, 400 twórców, 130 bohaterów, patronat WWF. Arcydzieło nie tylko dla dzieci!
Redakcja
Fot. Źródło: Monilith Films

Nad filmem pracowało na różnych etapach 400 twórców. Pokazano w nim 80 lokacji m.in. w karpackich i poleskich lasach, a także prawdziwą ukraińską wioskę Vilkovo i kanion Buky. Rysownicy stworzyli do tej produkcji aż 130 pięknych postaci w 170 odsłonach. Prawa do filmu zostały już nabyte przez ponad 80 krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Zobaczcie wizualne arcydzieło na światową skalę.


Niesamowita przyroda

 

„Mavka i strażnicy lasu” to nie tylko piękna baśń o uczuciu rodzącym się między człowiekiem a istotną z lasu. To także niezwykle mądra i wartościowa opowieść o tym, jak natura jest ważna i co możemy zrobić by ją chronić. Twórcy filmu zwracają uwagę na problem wycinek lasów, kłusownictwa, niezorganizowanej turystyki itp. W filmie pojawia się 13 gatunków roślin i zwierząt zagrożonych wyginięciem. Znajdziemy więc w tej animacji m.in: rysia euroazjatyckiego, niedźwiedzia brunatnego, bociana czarnego, żubra. Baczne oko wypatrzy rzadkie rośliny: jałowce szafranowe, żonkile wąskolistne, pierwiosnki maleńkie, przebiśniegi, śnieguliczki białe, cisy jagodowe. Projekt konsultowano od wstępnego etapu z WWF-Ukraina.Olśniewający słowiański folklor „Mavka i strażnicy lasu” to animacja stworzona ze szczegółowym odwzorowaniem elementów słowiańskich tradycji, kultury i folkloru. Za muzykę odpowiada znany na całym świecie zespół folkowy Dakhabrakha. W filmie pojawiają się motywy ludowe w nowoczesnych aranżacjach, wzory nawiązujące do mitologii słowiańskiej.

 

"Mavka daje nadzieję i przypomina nam, że dobro zawsze zwycięży zło, a miłość pokona nienawiść", mówi Anna Eliseeva, producentka filmu.

 

O czym opowiada „Mavka i strażnicy lasu”?

 

Film oparty jest na arcydziele klasycznego baśniowego dramatu Łesi Ukrainki, wybitnej ukraińskiej pisarki. Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

 

Animacja „Mavka i strażnicy lasu” oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań w kinach od 4 sierpnia.

 

Źródło informacji: Monilith Films

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Na tropie świętego Mikołaja – poszukiwania czas zacząć!
Już wkrótce warszawski Teatr Kamienica zamieni się w bajkową, ...
6 najciekawszych animacji, w których role detektywów grają… pająki, króliki i psiaki
Wielbiciele animowanych zagadek detektywistycznych mogą odliczać ...
Blue, Bingo, Chili i Bandżi wracają!
Urocza psia rodzinka powraca z nowymi przygodami! To produkcja, ...
WRÓŻKA ZĘBUSZKA od dziś w kinach w całej Polsce!
Wszystkie dzieciaki na nią czekają, choć nigdy jej nie spotkały. ...