Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.08.2023 A A A
„Art & Children”
Redakcja
Fot. Źródło: materiał prasowy

Zapraszamy do oglądania wystawy „Art & Children”. To instalacja multimedialna, wykorzystująca fotografię, film, aplikację mobilną oraz hologram, która łączy kreatywność z edukacją. Ekspozycja prezentowana jest w Galerii Plenerowej przy Al. Ujazdowskich w Warszawie.


„Art & Children” otwiera młodszych odbiorców (i nie tylko) na dziedzictwo kulturowe oraz wrażenia estetyczne, udostępnione przy pomocy nowych technologii. Wystawa składa się z fotografii, na których zobaczyć możemy twarze dzieci ozdobione motywami z dzieł wybitnych malarzy, znajdujących się w światowych muzeach i prywatnych kolekcjach. Są to fragmenty prac takich twórców, jak: Frida Kahlo, Vincent van Gogh, Andy Warhol, Yayoi Kusama, Roman Opałka, Gustav Klimt, Hokusai, Wassily Kandinsky, Salvador Dalí, Henri Matisse, Piet Mondrian, Mark Rothko, Marija Prymatschenko, Wojciech Fangor i Zofia Stryjeńska. Ukazane motywy przemawiają do dzieci poprzez statyczny obraz, a dodatkowo ożywają dzięki aplikacji w telefonie, inspirując i ucząc jednocześnie.

 

Od autorki

Jestem historykiem sztuki i fotografką. Szukałam sposobu, by zainteresować moją córkę sztuką, by wspierać w niej wrażliwość i kreatywność oraz pasję tworzenia. Okazuje się, że dzieci czasami nie słuchają tego, co mówią rodzice, a chętnie słuchają tego, co mówią ich rówieśnicy. Tak powstała idea, by poprzez wykorzystanie nowych technologii komunikacji dzieci mogły opowiadać o sztuce innym dzieciom - mówi Sylwia Grochowska, autorka „Art & Children”. Dodaje, że projekt, traktujący o wolności i różnorodności, jest dowodem na to, że niezależnie, gdzie się urodzisz, w jakim otoczeniu dorastasz, możesz tworzyć, przekraczać granice i być kim chcesz. - Jak powiedział Mark Rothko: Sztuka może zmienić świat - ten konkretny świat choćby jednego dziecka - podkreśla autorka projektu.

 

Wystawa Art & Children towarzyszy wystawie "Kolor życia. Frida Kahlo".

 

Art & Children Miejsce: Muzeum Łazienki Królewskie, Galeria Plenerowa przy Al. Ujazdowskich.

Wstęp: bezpłatny

Czas trwania: sierpień 2023

 

Źródło: informacja prasowa

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bez obiektywu. Festiwal fotografii otworkowej w śląskich galeriach
Na przełomie października i listopada Śląskiem zawładnie ...
PGE Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Partnerem wystawy „Nowosielski”
PGE Polska Grupa Energetyczna została mecenasem Edukacji Zamku ...
Victor Vasarely – ponieść się iluzji
Wizjoner i pasjonat, ojciec op-artu. Victor Vasarely to artysta, ...
Kolor życia. Frida Kahlo
Frida Kahlo jest uznawana za jedną z najważniejszych i najbardziej ...