Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.10.2023 A A A
Bez obiektywu. Festiwal fotografii otworkowej w śląskich galeriach
Redakcja
Źródło: OFFO Festiwal

Na przełomie października i listopada Śląskiem zawładnie fotografia otworkowa. W ponad 30 galeriach ponad 100 autorów zaprezentuje zdjęcia wykonane... bez obiektywu, a czasem nawet bez kamery fotograficznej.


Aby wykonać fotografie otworkowe, wystarczy zwykłe pudełko lub puszka po napoju i papier światłoczuły. Jak wyglądają zdjęcia wykonane tą techniką? O tym, będzie można przekonać się, zwiedzając wystawy autorów pochodzących nie tylko z Polski, ale i różnych zakątków świata, w tym Ameryki Północnej i Południowej. – Zależy nam na tym, żeby pokazać różnorodność tej techniki. Fotografia otworkowa jest pod tym względem naprawdę wyjątkowa – każdy może zbudować własny aparat i po swojemu ukształtować tworzony obraz – mówi Witold Englender, organizator OFFO.

 

Wystawy w ramach OFFO można zwiedzać od 27 października. Pierwszy z głównych wernisaży dobędzie się 27 października w Jastrzębiu-Zdroju w galeriach: „Ciasnej", Epicentrum oraz Magazyn 22 (MOK). Drugi natomiast 28.10.2023 w Ośrodku Kultury w Olzie. A już teraz jastrzębianie mogą zobaczyć wystawę plenerową OFFO w Parku Zdrojowym oraz w Galerii „Zdrój" - pokazujące po jednej pracy każdego z autorów, biorących udział w festiwalu.

 

Wystawę plenerową OFFO oraz wystawę w Galerii „Zdrój" sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

 

Źródło informacji: OFFO Festiwal

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
PGE Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie oraz Partnerem wystawy „Nowosielski”
PGE Polska Grupa Energetyczna została mecenasem Edukacji Zamku ...
„Art & Children”
Zapraszamy do oglądania wystawy „Art & Children”. To ...
Victor Vasarely – ponieść się iluzji
Wizjoner i pasjonat, ojciec op-artu. Victor Vasarely to artysta, ...
Kolor życia. Frida Kahlo
Frida Kahlo jest uznawana za jedną z najważniejszych i najbardziej ...