Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Pospołu/In Cahoots. Wernisaż wystawy Mirosława Bacy
A A A
Data imprezy: 28.10.2021 - 31.12.2021 | Miasto: WarszawaAutor: Fundacja Pompka

Pospołu/In Cahoots

 


Rozmowa trwa. Choć wokół cisza, słowa toczą się w zamkniętym kręgu. Przenikają pomiędzy by wybrzmieć w przestrzeni lub cichną w ukrytych przed wzrokiem zakamarkach.

 


Poważne, uważne, pełne napięcia. Określają, odbijają się od siebie jak w lustrze, cofają się przed własnym brzmieniem lub cichną. Decyzja jeszcze nie zapadła. Być może nie zapadnie nigdy i wszyscy pozostaną pomiędzy, w zawieszeniu i cichej zadumie nad niewypowiedzianym.
Ziemia przytula tkwiących w ciszy, śniących, nad którymi toczy się świat. Można dołączyć by sprawdzić co dla nas znaczy „Pospołu”.
Zawsze ustawiam prace szczególny sposób. Chcę stworzyć nową przestrzeń by goście mogli doświadczyć jej w rzeczywistości wchodząc w gotową instalację – mówi Mirosław Baca.

 


Obecne na wystawie prace wykonane zostały z drewna jaworowego i marmuru dębnickiego w latach 2002 - 2005. Artysta jest rzeźbiarzem badającym i eksperymentującym z klasycznym materiałem – drewnem i kamieniem, w których interesuje go prostota i dyscyplina a jednocześnie wielowarstwowość i synteza. Charakterystyczne, nawiercane w drewnie otwory zostały przez niego zastosowane po raz pierwszy podczas pracy nad prezentowanymi na wystawie obiektami, a od tego czasu stały się podstawowym komponentem, znamiennym motywem w późniejszych i obecnych pracach artysty, stając się jednocześnie sygnaturą i wyróżnikiem stylu prac Mirosława Bacy.


Wernisaż otworzy performans butoh Anity Zdrojewskiej z muzyką Rafała ("Ruffa") Libnera.


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

ddziwosz@publink.com.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy