Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Świat Podarowany – kolejna wystawa w Rivierze Sztuki
A A A
Data imprezy: 12.09.2022 - 30.09.2022 | Miasto: GdyniaAutor: Jakub Macyszyn

Działająca od ponad czterech lat „Riviera Sztuki” już na stałe wpisała się w świadomości mieszkańców Trójmiasta. Projekt zainicjowany przez gdyńskie Centrum Riviera umożliwia lokalnym twórcom, fotografom czy malarzom, w pełni nieodpłatnie zaprezentować swoje prace w formie wystawy organizowanej w jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na mapie Gdyni.

W Rivierze Sztuki została zaprezentowana zupełnie nowa wystawa zatytułowana „Świat Podarowany”. Jej autorką jest Mariia Kamenska – ukrainka pochodząca z Kijowa, która już od siedmiu lat mieszka na stałe Trójmieście. Ekspozycja przedstawia zdjęcia wykonane w różnych miejscach na całym świecie. Fotografie mają na celu przypomnieć o tym, że świat jest darem, o który powinniśmy dbać oraz być wdzięcznym za to, że mamy możliwość patrzeć na jego piękno. Świat wokół nas co dnia daje nam inspiracje, energię i odpoczynek dla ducha i ciała.
Autorka swoją pasję do fotografii odkryła podczas długich spacerów plażą z Gdyni do Sopotu. Uwielbia pokazywać piękno ciemnoniebieskiego morza i pomarańczowych jesiennych lasów. Oprócz zdjęć pasjonują ją akwarela, dokładniej malowanie bogów hinduskich i tybetańskich, a także pisarstwo. Jej marzeniem jest wydanie książki w języku polskim.

Ekspozycja zatytułowana „Świat Podarowany” już jest dostępna dla wszystkich odwiedzających Centrum Riviera.


Wstęp wolny

Kontakt z organizatorami:

jakub.macyszyn@goodonepr.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy