Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.07.2021 A A A
Wraca Kino na Rynku! Sprawdź program pokazów w sercu Wrocławia w ramach 21. MFF Nowe Horyzonty
Redakcja
Kino na Rynku podczas 19. MFF Nowe Horyzonty, fot. Filip Basara | Źródło: MFF Nowe Horyzonty

Powrót festiwalowych seansów do kin to nie pierwsza dobra wiadomość związana z tegoroczną edycją Nowych Horyzontów. W sierpniu wróci także kultowe Kino na Rynku, czyli cykl specjalnych, wieczornych pokazów plenerowych, w ramach których zaprezentujemy znakomite filmy nagrodzone na światowych festiwalach. W programie Kina na Rynku znalazły się m.in.: wyróżniona na MFF w Wenecji Ema Pabla Larraína, nagrodzona Złotym Lwem pełnometrażowa animacja Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta, czeski kandydat do Oscara – Szarlatan Agnieszki Holland oraz zdobywca czterech nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej – Parasite Joon-ho Bonga. Organizacja Kina na Rynku jest możliwa dzięki mecenasowi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego – Miastu Wrocław.


Po ubiegłorocznej przerwie, kiedy to festiwal NH został (prawie) całkowicie zorganizowany online, powracają seanse stacjonarne w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym, Teatrze Muzycznym Capitol i pokazy plenerowe na wrocławskim Rynku, które są znakomitą okazją, aby poczuć wyjątkową, festiwalową atmosferę w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. To właśnie tutaj doskonale widać, że kino to przede wszystkim my – widzowie i widzki, zgromadzeni przed wielkim ekranem, wspólnie doświadczający filmowych historii.

 

Wstęp na pokazy w ramach Kina na Rynku będzie bezpłatny (w miarę dostępności miejsc), zaś samo wydarzenie zostanie zorganizowane według obowiązujących wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestniczek i uczestników projekcji. Szczegółowy terminarz seansów przedstawimy 3 sierpnia, podczas konferencji programowej 21. MFF Nowe Horyzonty.

 

W programie Kina na Rynku znajdą się filmy:
Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani

Niepamięć, reż. Christos Nikou

Ema, reż. Pablo Larraín

Biały, biały dzień, reż. Hlynur Pálmason

Deerskin, reż. Quentin Dupieux

Słudzy, reż. Ivan Ostrochovský

Parasite, reż. Bong Joon-ho

Zabij to i wyjedź z tego miasta, reż. Mariusz Wilczyński

Ból i blask, reż. Pedro Almodóvar

Szarlatan, reż. Agnieszka Holland

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty w tym roku odbędzie się hybrydowo: między 12 a 22 sierpnia zapraszamy na część stacjonarną we Wrocławiu, między 12 a 29 sierpnia na pokazy online. Pełny program festiwalu ogłosimy 3 sierpnia, sprzedaż biletów na pokazy stacjonarne rozpocznie się 4 sierpnia, sprzedaż dostępów online – 5 sierpnia.

 

Więcej szczegółów: nowehoryzonty.pl

 

Źródło: MFF Nowe Horyzonty

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Ponad 230 filmów z całego świata. Znamy program 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty
231 filmów – w tym aż 175 pełnometrażowych – z kilkudziesięciu ...
Rusza pierwsza edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego KinoGram (KIFF)
Na filmowej mapie pojawia się nowe wydarzenie – festiwal filmów ...
Stargirl wraca z drugim sezonem do HBO GO
Serial obyczajowy Warner Bros. Television z uniwersum DC Stargirl ...
„SZAMAN. Spektakl reporterski” - sztuka dedykowana mniejszości ukraińskiej w Teatrze WARSawy
Tym razem Teatr WARSawy na podróż teatralną i w głąb siebie ...