Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.05.2022 A A A
Spektrum światła / Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy w Muzeum Współczesnym Wrocław
Redakcja
Źródło: Muzeum Współczesne Wrocław

Spektrum światła to seria sensualnych interaktywnych scenografii w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum na 2. piętrze Muzeum Współczesnego Wrocław oraz towarzyszący im program edukacyjny.


W ramach trzyletniego cyklu będziemy badać jakości kolejnych barw spektrum światła widzialnego. Muzeum zainicjowało projekt Spektrum światła w 2020 roku częścią pilotażową – interaktywną scenografią edukacyjną pt. Ekspozycja na kolor. Czerwony, która cieszyła się dużą popularnością wśród publiczności. Kolejne odsłony programu, rozwiniętego o różnorodne działania edukacyjne, pragniemy poświęcić kolejnym barwom spektrum: w 2022 roku – barwie pomarańczowej, w 2023 roku – barwie żółtej, w 2024 roku – barwie zielonej.

 

Tegoroczna scenografia Ekspozycja na kolor. Pomarańczowy to przestrzeń wielozmysłowego odczuwania barwy pomarańczowej, składająca się z sześciu interaktywnych stref, pozwalających na spontaniczną eksplorację, pobudzających całe ciało oraz angażujących wszystkie zmysły.

 

Część edukacyjną stanowić będą wydarzenia realizowane w bloku naukowym oraz blokach artystycznych – literackim, plastycznym, muzycznym, kulinarnym i ruchowym, planowane od maja do grudnia 2022. Te bezpłatne wydarzenia, adresowane do różnych grup odbiorców (rodzin z dziećmi, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami), pozwolą pod okiem specjalistów z różnych dziedzin w twórczy i zmysłowy sposób badać właściwości barwy pomarańczowej. Więcej informacji wkrótce na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Muzeum Współczesnego Wrocław.

 

Projekt Spektrum światła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Muzeum Współczesne Wrocław

12.05–31.12.2022

Otwarcie: 12 maja, godz. 18.00

 

Źródło: Muzeum Współczesne Wrocław

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Irma Vep z Alicią Vikander w roli głównej ze światową premierą na festiwalu filmowym w Cannes
Miniserial HBO Irma Vep w reżyserii Olivera Assayasa jest adaptacją ...
Romans na poziomie dusz w oczekiwaniu na nową płytę Beaty Szałwińskiej i Aleksandra Anisimova
Już wkrótce światło dzienne ujrzy najnowszy muzyczny projekt ...
Wielkie Granie, czyli wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji 10-lecia PGE Narodowego
PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego, największy stadion w ...
Tina - portret legendarnej wokalistki Tiny Turner
Film dokumentalny HBO Tina to kameralny portret legendarnej wokalistki ...