Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.07.2022 A A A
Lista filmów konkursowych 47. FPFF w Gdyni
Redakcja
Źródło: PISF

20 filmów, w tym 5 pełnometrażowych debiutów reżyserskich i 3 drugie filmy reżyserów znalazły się w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Z kolei do Konkursu Filmów Krótkometrażowych zakwalifikowało się 30 produkcji, a 7 do Konkursu Filmów Mikrobudżetowych. 47. edycja FPFF, którego współorganizatorem jest PISF, odbędzie się w dniach 12-17 września br.


Zgodnie z regulaminem 47. FPFF wyboru filmów do Konkursu Głównego dokonali: Dyrektor Artystyczny Festiwalu oraz powołany przez niego Zespół Selekcyjny (organ doradczy, w skład którego wchodzą filmoznawczyni Paulina Kwiatkowska, krytyczka filmowa Adriana Prodeus i reżyser filmowy Janusz Zaorski), a także Komitet Organizacyjny. W dn. 12 lipca organizatorzy festiwalu ogłosili pierwszych 16 produkcji, które wezmą udział w konkursie:

– „Apokawixa”, reżyseria: Xawery Żuławski, scenariusz: Maciej Kazula, Xawery Żuławski i Krzysztof Bernaś, producentka: Anna Waśniewska-Gill

– „Broad Peak”, reżyseria: Leszek Dawid, scenariusz: Łukasz Ludkowski, producenci: Maciej Rączyński i Dawid Janicki– „Chleb i sól”, reżyseria i scenariusz: Damian Kocur, producenci: Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński

– „Filip”, reżyseria: Michał Kwieciński, scenariusz: Michał Kwieciński i Michał Matejkiewicz, producentka: Krystyna Świeca

– „Głupcy”, reżyseria i scenariusz: Tomasz Wasilewski, producentka: Ewa Puszczyńska

– „Iluzja”, reżyseria: Marta Minorowicz, scenariusz: Marta Minorowicz i Piotr Borkowski, producentka: Izabela Kiszka-Hoflik

– „Infinite Storm”, reżyseria: Małgorzata Szumowska, scenariusz: Joshua Rollins, producentka: Magdalena Zimecka

– „IO”, reżyseria: Jerzy Skolimowski, scenariusz: Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski, producentka: Ewa Piaskowska

– „Kobieta na dachu”, reżyseria i scenariusz: Anna Jadowska, producentka: Maria Blicharska– „Orlęta. Grodno ‘39”, reżyseria i scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz, producent: Włodzimierz Niderhaus

– „Orzeł. Ostatni patrol”, reżyseria i scenariusz: Jacek Bławut, producenci: Anna Bławut-Mazurkiewicz i Bartłomiej Gliński

– „Strzępy”, reżyseria i scenariusz: Beata Dzianowicz, producent: Zbigniew Domagalski

– „Tata”, reżyseria: Anna Maliszewska, scenariusz: Anna Maliszewska i Przemysław Chruścielewski, producent: Marcin Wierzchosławski

– „The Silent Twins”, reżyseria: Agnieszka Smoczyńska, scenariusz: Andrea Seigel, producentki: Klaudia Śmieja-Rostworowska i Ewa Puszczyńska

– „Śubuk”, reżyseria: Jacek Lusiński, scenariusz: Jacek Lusiński i Szymon Augustyniak, producenci: Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham

– „Wese לe”, reżyseria i scenariusz: Wojciech Smarzowski, producenci: Wojciech Gostomczyk, Janusz Hetman, Janusz Bogaczyk

 

W dniu 19 lipca Komitet Organizacyjny 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłosił, że „w związku z bardzo wysokim poziomem artystycznym zgłoszonych filmów i dzięki powiększeniu budżetu wydarzenia” postanowiono zwiększyć liczbę filmów przyjętych do Konkursu Głównego 47. FPFF. Do dotychczasowej listy filmów dodano więc kolejne cztery:

– „Brigitte Bardot cudowna”, reżyseria i scenariusz: Lech Majewski, producent: Lech Majewski

– „Cicha ziemia”, reżyseria: Aga Woszczyńska, scenariusz: Aga Woszczyńska, Piotr 'Jaksa’ Litwin, producentka: Agnieszka Wasiak

– „Johnny”, reżyseria: Daniel Jaroszek, scenariusz: Maciej Kraszewski, producent: Robert Kijak

– „Zadra”, reżyseria: Grzegorz Mołda, scenariusz: Monika Powalisz, producenci: Agnieszka Odorowicz, Andrzej Papis, Maciej Sowiński

 

Konkurs Filmów Krótkometrażowych 47. FPFF

 

Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zakwalifikowało się 30 filmów wyprodukowanych przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut” Studia Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wyboru filmów również dokonał Dyrektor Artystyczny Festiwalu, wspierając się rekomendacją powołanych przez siebie doradców – filmoznawczyni Diany Dąbrowskiej i historyka filmu Macieja Gila.

 

– „Afonia”, reżyseria: Marta Z. Nowak, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

– „Alicja”, reżyseria: Martyna Ludwig, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego– „Alkibiades”, reżyseria: Robert Kwilman, produkcja: PWSFTviT w Łodzi

– „Baju Baj”, reżyseria: Sebastian Jasnoch, produkcja: Kwiatki Polskie

– „Diabeł”, reżyseria: Jan Bujnowski, produkcja: PWSFTviT w Łodzi

– „Dygot”, reżyseria: Joanna Różniak, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

– „Dziecko”, reżyseria: Zuzanna Grajcewicz, produkcja: PWSFTviT w Łodzi– „Followers. Odpalaj lajwa”, reżyseria: Jakub Radej, produkcja: Studio Munka SFP

– „Funeralia”, reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

– „Kiedy obróci się dom”, reżyseria: Maria Ornaf, produkcja: Fundacja Filmowa Lumisenta

– „Kot”, reżyseria: Zofia Kowalewska, produkcja: PWSFTviT w Łodzi– „Krzesło przyszłości”, reżyseria: Kamil Krukowski, produkcja: PWSFTviT w Łodzi

– „Lockdown”, reżyseria: Jakub Jakubik, produkcja PWSFTviT w Łodzi

– „Loteria”, reżyseria: Patryk Kaflowski, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

– „Martwe małżeństwo”, reżyseria: Michał Toczek, produkcja: PWSFTviT w Łodzi

– „Martwy punkt”, reżyseria: Patrycja Polkowska, produkcja: PWSFTviT w Łodzi

– „Mor”, reżyseria: Nikita Tanadzhy, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

– „Na żywo”, reżyseria: Mara Tamkovich, produkcja: Wajda Studio Sp. z o.o.

– „Narodziny rozgwiazdy”, reżyseria: Julia Sadowska, produkcja: PWSFTviT w Łodzi

– „Nie ma spokoju”, reżyseria: Karol Ulman, produkcja: Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

– „Nie mów tak do mnie”, reżyseria: Hanna Kilińska, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa

– „Odgrzeb”, reżyseria: Artur Wyrzykowski, produkcja: Bold Humans

– „Płot”, reżyseria: Tomasz Wolski, produkcja: Kijora Film

– „Rozkwit Zimowy”, reżyseria: Ivan Krupenikov, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

– „Szczerość”, reżyseria i produkcja: Adam Porębowicz

– „Tylko do świtu”, reżyseria: Eliza Godlewska i Alan Ruczyński, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa

– „Victoria”, reżyseria: Karolina Porcari, produkcja: Studio Munka SFP

– „W kręgu”, reżyseria: Jan Naszewski, produkcja: Harine Films

– „Wróbel”, reżyseria: Marcin Janos Krawczyk, produkcja: Studio Munka SFP

– „Wskrzeszenie”, reżyseria Luiza Budejko, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa

 

Konkurs Filmów Mikrobudżetowych 47. FPFF

 

W trzeciej sekcji konkursowej, Konkursie Filmów Mikrobudżetowych, znalazły się filmy zakwalifikowane zgodnie z zasadami Programu Operacyjnego PISF Produkcja filmowa.

– „Algorytmika”, reżyseria i scenariusz: Marcin Piotrowski, producentka: Martyna Buła

– „Czas na pogodę”, reżyseria: Jacek Raginis-Królikiewicz, scenariusz: Jacek Raginis-Królikiewicz i Zbigniew Moskal, producentka: Bogna Janiec– „Hela”, reżyseria i scenariusz: Anna Kasperska, producent: Rafał Sakowski

– „Matecznik”, reżyseria: Grzegorz Mołda, scenariusz: Grzegorz Mołda i Monika Powalisz, producentka: Izabela Igel

– „Obudź się”, reżyseria i scenariusz: Filip Dzierżawski, producent: Michał Szymanowicz– „Słoń”, reżyseria i scenariusz: Kamil Krawczycki, producent: Jakub Mróz

– „Spadek”, reżyseria: Jakub Laskowski, scenariusz: Grzegorz Drojewski, producent: Jan Fido

 

Więcej informacji na stronie internetowej festiwalu oraz na mediach społecznościowych.

 

Źródło: PISF

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
„MECENAS SHE-HULK” TYLKO W DISNEY+
Już 18 sierpnia widzowie Disney+ nareszcie poznają nową bohaterkę ...
Platige Image wyprodukowało trailer do gry Company of Heroes 3
Platige Image, studio produkcji i postprodukcji, zrealizowało ...
Katowicka edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki!
Przed powrotem do szkolnych obowiązków organizatorzy proponują ...
Znamy pierwsze szczegóły programu Promised Land Art Festival 2022!
CD PROJEKT RED przedstawił pierwsze szczegóły dotyczące programu ...