Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.08.2022 A A A
Międzynarodowa, gwiazdorska obsada w kryminalnym thrillerze o tajemnicy skrywanej przez wieki!
Redakcja
Źródło: Kino Świat

Specjalnie na uroczystą premierę filmu „Wrobiony", która odbędzie się w Warszawie 16 sierpnia, do Polski przyjedzie Luca Calvani, włoski aktor i gwiazda światowego formatu!


Luca Calvani to aktor urodzony w Prato koło Florencji, na swoim koncie ma role w produkcjach europejskich ale i w wielkich hitach Hollywood! W dorobku ma między innymi role w takich filmach jak „Kryptonim U.N.C.L.E.", „Zakochani w Rzymie", „Seks w wielkim mieście", „Pewnego razu w Rzymie", „The International".

 

Prywatnie jest właścicielem urokliwej toskańskiej willi, w której wolny czas spędza z przyjaciółmi. Jego gośćmi bywają tacy artyści jak Brad Pitt czy Michael Bublé.

 

W „Wrobionym" Luca wciela się w Paolo, młodego księdza, który przybywa do sennego Porto Ercole z Rzymu. Podobnie jak Dominik, grany przez Piotra Adamczyka, jest nowy i próbuje odnaleźć się na niełatwym gruncie małego konserwatywnego środowiska. Kiedy Dominik zwraca się do niego o pomoc w rozwikłaniu tajemnicy sprzed wieków, Paolo udziela mu wsparcia i staje się jego jedynym sojusznikiem. Do czasu...

 

Zagadkowa śmierć, zaginione XVII-wieczne arcydzieło i intryga z wielkimi pieniędzmi w tle. Dominik (Piotr Adamczyk), wybitny badacz historii sztuki z Uniwersytetu Wrocławskiego, wyrusza do malowniczego Porto Ercole by na miejscu zebrać materiał naukowy na temat ostatnich lat życia Caravaggia. Na miejscu okazuje się, że tuż przed jego przyjazdem, w mieście dochodzi do nagłej śmierci innego pasjonata twórczości barokowego artysty. Zmarły ojciec Tornatore poświęcił życie poszukiwaniu dzieł malarza i wierzył, że uda mu się odnaleźć bezcenny obraz „Maria Magdalena w ekstazie", którego los od wieków pozostawał nieznany. Zapiski ojca Tornatore przez przypadek trafiają w ręce Dominika, który z pomocą nowopoznanego duchownego ojca Paolo (Luca Calvani) postanawia kontynuować poszukiwania zaginionego obrazu. Ekscytująca początkowo przygoda zmienia swoje niewinne oblicze, gdy okazuje się, że na tropie unikalnego płótna jest również włoska mafia, a działaniom poszukiwaczy zaczyna przyglądać się policja oraz tajemnicza piękność, Sylvia (Alessandra Mastronardi). Dominik zostaje uwikłany w niebezpieczne śledztwo, które ujawnia kulisy międzynarodowej intrygi. Walcząc z czasem i z potężnymi przeciwnikami próbuje rozwikłać skrywaną przez wieki tajemnicę obrazu.

 

„Wrobiony" to malarski dreszczowiec w duchu obrazów Caravaggia.  Odsłaniając kolejne fakty na temat życia wybitnego malarza, łatwo tracimy orientację, co jest prawdą, a co mistyfikacją. Im głębiej szukamy, tym bardziej błądzimy. Zaś to, w co uwierzymy, zmienia znaczenie w zależności od punktu widzenia, który przyjmiemy. Tak właśnie ewoluują bohaterowie filmu. „Wrobiony" to podobne obrazom Caravaggia studium człowieka poszukującego, odkrywającego tajemnicę, znajdującego się w odwiecznej kryminalnej wędrówce między światłem a cieniem.

 

Film w kinach od 19 sierpnia 2022 r.

 

Źródło: Kino Świat

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Premiery w październiku na platformie Disney+
Gdy dni stają się coraz krótsze, Disney+ przygotował świetne ...
„żONa”. Komedia niejednoznaczna w swoim rodzaju
Polska prapremiera sztuki Jade-Rose Parker, którą pokochała ...
Stulecie? To już było
Być może tytuł niniejszej wiadomości brzmi kontrowersyjnie ...
Powroty mistrzów i wielkie hity: Asian Cinerama na 16. Pięciu Smakach
Sekcja Asian Cinerama to wielkie kino – dosłownie i w przenośni. ...