Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.10.2022 A A A
Serial ‘Marzycielka - stając się Karen Blixen’ nominowany do nagród na ważnych europejskich festiwalach
Redakcja
Fot. Źródło: VIAPLAY Group

Nominacje największego europejskiego festiwalu filmowego PRIX EUROPA, oraz największego i najbardziej znanego festiwalu poświęconego sztuce operatorów filmowych EnergaCAMERIMAGE właśnie zostały ogłoszone. Wśród produkcji konkurujących o prestiżowe tytuły znalazł się serial 'Marzycielka - stając się Karen Blixen', który miał swoją premierę na festiwalu filmowym w Cannes. To wspólne dzieło Viaplay i Zentropa, w którym w główną rolę wcieliła się Connie Nielsen ('Wonder Woman', ’Adwokat diabła’, 'Gladiator'), będąca jednocześnie producentką wykonawczą serialu. Zwycięskie tytuły poznamy w październiku i listopadzie.


Nominacja ‘Best TV Fiction’


PRIX EUROPA to jedyny taki festiwal w Europie. Co roku nagradza najlepsze produkcje telewizyjne, radiowe i cyfrowe, dzieląc zwycięskie tytuły na różnorodne kategorie. W tym roku jury doceniło serial ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ umieszczając go na liście nominacji do tytułu ‘Best TV Fiction’. Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas oficjalnej ceremonii, która odbędzie się 28 października w Poczdamie w Niemczech.

PRIX EUROPA

Tym, co wyróżnia festiwal spośród innych jest unikalny system głosowania, do którego zapraszani są przedstawiciele wszystkich nominowanych produkcji, co stwarza szerokie pole do wymiany opinii pomiędzy twórcami z całej Europy. Per Daumiller, jeden ze scenarzystów serialu 'Marzycielka - stając się Karen Blixen' będzie reprezentował twórców tego obrazu podczas pokazowego tygodnia (23-28 października), jednocześnie będąc również jurorem. 'Jesteśmy podekscytowani faktem, że wyjątkowa historia jednej z największych światowych pisarek i ikon kobiecości zyskuje uznanie międzynarodowej publiczności. Nominacja w plebiscycie PRIX EUROPA 2022 to kolejny element naszej misji wprowadzania historii, opowiedzianych w niepowtarzalnym, nordyckim stylu na ekrany na całym świecie.' – komentuje Filippa Wallestam, EVP i Chief Content Officer w Viaplay Group.

Nominacja do tytułu ‘najlepszego serialu roku’EnergaCAMERIMAGE to Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych z tradycją. Jury plebiscytu przyznaje nagrody najwybitniejszym światowym produkcjom już od 1993 roku. Tym razem wśród 10 produkcji pretendujących do miana ‘najlepszego serialu roku’ znalazła się również oryginalna produkcja Viaplay ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’. Jury przedstawi zwycięzców wszystkich kategorii podczas festiwalowej gali 19 listopada. 

EnergaCAMERIMAGE

Międzynarodowy festiwal odbywa się w Polsce i co roku wzbudza duże zainteresowanie twórców obrazów filmowych z całego świata. To jeden z najbardziej renomowanych festiwali kinematografii. Podczas EnergaCAMERIMAGE odbywają się spotkania z operatorami filmowymi, projekcje filmowe, warsztaty i seminaria prowadzone przez najwybitniejszych twórców. W związku z nominacją produkcji ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ twórców serialu będzie reprezentować reżyserka produkcji Jeanette Nordahl wraz z autorem zdjęć Aske Fossem. Tegoroczny festiwal będzie miał miejsce w Toruniu i będzie trwał od 12 listopada aż do gali finałowej 19 listopada.

‘Misja przeniesienia na ekrany wewnętrznego świata tak złożonej i ikonicznej postaci jak Karen Blixen była dla nas niezwykle inspirującym wyzwaniem. Jesteśmy podekscytowani faktem, że zostaliśmy docenieni przez tak ważną branżową organizację jak EnergaCAMERIMAGE.’ – komentują Jeanette Nordahl i Aske Alexander Foss.‘Zarówno możliwość współtworzenia tego serialu jak i otrzymanie tak ważnych branżowych nominacji jest dla nas ogromnym zaszczytem i powodem do dumy. ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to serial stworzony z prawdziwą pasją przez najbardziej utalentowanych duńskich twórców. Fakt, że wiele osób pokochało ten serial tak samo jak my jest dla nas bardzo ważny’ – dodaje Filippa Wallestam.

 

O SERIALU

'Marzycielka - stając się Karen Blixen' to opowieść o kobiecie, która próbuje odnaleźć swoje miejsce na Ziemi, nie zważając na oczekiwania rodziny czy społeczeństwa. Historia rozgrywa się w latach 30. i śledzi losy Karen Blixen po powrocie z Afryki Wschodniej do rodzinnego domu w Danii. Pisarka była wówczas po rozwodzie i borykała się z problemami zdrowotnymi i finansowymi, a jej marzenia legły w gruzach. Serial pokazuje drogę, którą przebyła z samego dna rozpaczy do spełnienia największego marzenia, którym był sukces pisarski, jaki udało się jej zdobyć dzięki ‘Pożegnaniu z Afryką’. Produkcja skupia się na wizualizacji jej najskrytszych myśli i magicznych opowieści, zawiera również retrospekcje z czasów, gdy mieszkała w ukochanej Afryce.

Sześcioodcinkowy serial jest produkcją  Viaplay Originals i Zentropa Episode. Za jej stworzenie odpowiadają Marie Cecile Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt we współpracy z Belga i Stage 5 przy wsparciu Public Service Fund, Nordisk Film & TV Fond, Wallimage, belgijskiego rządu federalnego Tax Shelter i współfinansowaniu Unii Europejskiej. Producentką wykonawczą z ramienia Viaplay jest Marlene Billie Andreasen. Międzynarodową dystrybucją zajmują się TrustNordisk i Viaplay Content Sales.

 

Serial 'Marzycielka - stając się Karen Blixen' jest dostępny wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

 

Źródło: VIAPLAY Group

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Znamy datę premiery 4. sezonu serialu "Sukcesja"!
Serial HBO Original „Sukcesja” powraca z czwartym sezonem! ...
Pro Industry Mastercard OFF CAMERA to branżowe spotkania na najwyższym poziomie
Przez trzy dni (2-4 maja 2023 roku) Kraków stanie się centrum ...
"Małe wielkie historie" serial oryginalny Disney+
Serial „Małe wielkie historie” jest oparty na bestsellerowej ...
Czas poślubić nieznajomą! Prezentujemy plakat najnowszej komedii producentów „Dziennika Bridget Jones”
Mistrzowie komedii romantycznych z wytwórni Working Title („Notting ...