Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 14.11.2022 A A A
16. Lubelski Festiwal Filmowy
Redakcja
Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

18 listopada 2022 r. rusza jeden z największych w Polsce festiwali kina niezależnego. W programie tegorocznej edycji LFF znalazło się blisko 150 krótko- i pełnometrażowych produkcji z całego świata, które zostaną zaprezentowane w blokach konkursowych i tematycznych.


W konkursie o statuetkę Złotego Mrówkojada walczą filmy aktorskie, dokumentalne, animowane i eksperymentalne. Konkurs jest podzielony na 8 bloków tematycznych – Animacja, Dokument, Dzieci, Emocje, Eksperyment, Pomysł, Temat oraz Pełny Metraż. Produkcje oceni jury, w którym zasiądzie reżyserka i scenarzystka Magdalena Wleklik, montażysta filmowy Hubert Pusek oraz autor wybitnego, nagradzanego w Polsce i na świecie filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta” czyli Mariusz Wilczyński. Jak co roku decyzja o nagrodzie zostanie oddana również w ręce publiczności.

W programie LFF znajdą się też pokazy tematyczne krótkich metraży, w tym autorskie cykle „Off na świecie”, „Zoom na migracje” i „Świat Kobiet”. Nowością będzie blok tematyczny skupiający się na niezwykłości różnych zakątków naszego kraju, noszący w tym roku nazwę „Świat w OFFie”. Projekt powstał we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną. W jego ramach odbędą się panele dyskusyjne poświęcone city placementowi w filmie oraz turystyce kulturalnej w różnych krajach świata i wyzwaniach związanych z pandemią.

W ramach cyklu „Historia w kinie/Historia kina” zaprezentowany zostanie blok filmów Jerzego Kawalerowicza złożony z wybranych filmów: „Austeria”, „Matka Joanna od aniołów” i „Pociąg”. Z okazji 75. lecia powstania Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej widzowie zobaczą dwuczęściową retrospektywę, składającą się z pokazu filmów rysunkowych dla dzieci i dla dorosłych.

LFF to nie tylko filmy, ale również spotkania i warsztaty, m.in. dubbingu, pisania scenariuszy i tworzenia animacji poklatkowej. Z kolei podczas paneli dyskusyjnych Lublin Media Meetings zgromadzą się przedstawiciele szeroko rozumianej branży medialnej.

Festiwal zakończy gala wręczenia nagród oraz wyjątkowy koncert zespołu Czuła Obserwacja, do którego wizualizacje na żywo przygotuje przewodniczący tegorocznego jury – Mariusz Wilczyński.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.

16. Lubelski Festiwal Filmowy

18-26 listopada 2022

 

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Mistrzowie kina hiszpańskiego
Mistrzowie z kraju Don Kichota wracają – i ponownie szykują ...
BRANSON, nowa produkcja dokumentalna HBO Original
16 dni przed zaplanowaną na lipiec 2021 roku datą pierwszego ...
„Bez granic z Chrisem Hemsworthem” – serial dokumentalny już dostępny w DISNEY+
Na platformie Disney+ są już dostępne wszystkie odcinki serialu ...
Rozpoczęło zdjęcia do drugiego sezonu serialu ODWILŻ
W Szczecinie rozpoczęły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu ...