Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.10.2023 A A A
Bielsko-Biała w świątecznej komedii „Uwierz w Mikołaja”
Redakcja
fot. Marta Gostkiewicz/MTL Maxfilm | Materiał promocyjny dystrybutora

Bielsko-Biała, malowniczo usytuowane, położone na 18 wzgórzach miasto u stóp Beskidów, stało się kolejnym bohaterem nowej, wielowątkowej komedii świątecznej „Uwierz w Mikołaja”. Ponad stu jego mieszkańców wzięło udział w realizacji zdjęć zbiorowych i będzie można ich zobaczyć w kinach w całej Polsce już od 10 listopada!


Mieszkańcy Bielska-Białej oraz turyści, tłumnie odwiedzający i znający miasto, będą mogli wypatrzyć w filmie „Uwierz w Mikołaja” takie lokacje jak: wybudowany w 1889 roku Dworzec Bielsko-Biała Główna, który należy do najpiękniejszych polskich historycznych obiektów kolejowych, a na jego frontonie widnieje napis K.K. PRIVILEGIRTE KAIS. FERD. NORDBAHN („Uprzywilejowana Cesarsko-Królewska Kolej Północna Cesarza Ferdynanda”), Rynek na bielskiej starówce, gdzie systematycznie odbywają się „Święta na Starówce” – bielskie jarmarki świąteczne oraz niezwykle urokliwe i malownicze uliczki bielskiej starówki.

 

O filmie

 

To będą Święta inne niż wszystkie. Wielkie marzenia wymieszają się z wielkimi niespodziankami, miłość i radość zostaną znalezione w nieoczywistych miejscach, a Mikołajem będzie mógł zostać każdy, kto gotowy jest otworzyć swoje serce. Ludzie z pozoru dalecy staną się sobie bliscy, samotność ustąpi miejsca wspólnemu szczęściu a najskrytsze pragnienia znajdą swoje spełnienie.

 

Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

 

„Uwierz w Mikołaja” tylko w kinach od 10 listopada!

 

Źródło informacji: Kino Świat

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
MIŁOŚĆ, SEKS I POWROTY. Spektakl interaktywny, podczas którego publiczność ma wpływ na losy bohaterów
Miłość, seks i powroty to momentami zabawna, momentami wzruszająca, ...
Docs4Teens powraca!
Osiem znakomitych i nowych filmów dokumentalnych dla młodych ...
Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska już dostępna!
CD PROJEKT RED we współpracy z Nerds' Kitchen Creations i wydawnictwem ...
Na tropie świętego Mikołaja – poszukiwania czas zacząć!
Już wkrótce warszawski Teatr Kamienica zamieni się w bajkową, ...