Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.07.2024 A A A
Konkurs Krótkich Form Filmowych - Hommage à Kieślowski 2024
Redakcja
Fot. Źródło: materiał organizatora

Hommage à Kieślowski 2024 ogłasza nabór zgłoszeń do pierwszej edycji Konkursu Krótkich Form Filmowych, który odbędzie się w ramach 13. edycji festiwalu Hommage à Kieślowski w Sokołowsku. Zgłoszenia filmowe przyjmowane są do 15 lipca 2024.


Tematem tegorocznego konkursu jest hasło „Musimy sobie pomagać". Festiwal w tym roku koncentruje się na idei pomocy i wzajemnego wsparcia, zachęcając twórców do ukazania w swoich filmach aktualnych i ważnych społecznie kwestii oraz do promowania działań, które przechodzą od teorii do praktyki w niesieniu pomocy.

Program festiwalu w Sokołowsku co roku skupia się wokół ważnej myśli odnoszącej się do wartości, które festiwal stara się szczególnie pielęgnować i które wpisują się w „filozofię uważności społecznej" jego patrona, wybitnego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. W tym roku, tworząc program filmowy wydarzenia, organizatorzy postawili na hasło „Musimy sobie pomagać". To myśl o uniwersalnej sile, która skupia się nie tylko na pilnej potrzebie szerzenia pomocy, ale też na związanych z nią faktycznych działaniach, przejściu do praktyki.

Do udziału w konkursie zaproszeni są studenci i absolwenci polskich szkół filmowych, studentów kierunków artystycznych, takich jak wydział nowych mediów ASP, oraz studenci filmoznawstwa na uniwersytetach. Niezależnie, do konkursu może zgłosić się każdy twórca bez względu na wiek. Konkurs obejmuje krótkie formy filmowe, w tym fabuły, dokumenty i animacje, których czas trwania nie przekracza 30 minut. Warunkiem uczestnictwa jest również to, aby filmy zostały zrealizowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Na najlepsze filmy czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Grand Prix wynosi 3000 zł (brutto), a także przewidziano dwa wyróżnienia po 1500 zł (brutto). Jury festiwalu, składające się z wybitnych przedstawicieli branży filmowej, oceni nadesłane prace i wyłoni laureatów.

Zgłoszenia filmowe przyjmujemy do 15 lipca 2024 roku na adres e-mail: pawel@sokolowsko.org. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie internetowej festiwalu.

Konkurs to szansa na zaprezentowanie swojego filmu podczas festiwalu Hommage à Kieślowski w Sokołowsku 23-25 sierpnia 2024 i wspólne promowanie wartości uważności społecznej, inspirowanej twórczością Krzysztofa Kieślowskiego.

 

Źródło: informacja prasowa

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Nowy serial oryginalny Landman w SkyShowtime
Nowy, długo wyczekiwany serial Landman, w którym główną ...
Ulubieni bohaterowie i nowe zabawy! Krótkometrażówki "Blue w szortach" już na Disney+
Od 3 lipca ulubiony serial animowany małych i dużych widzów ...
Kino jak marzenie. Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty
Czy to sen? Czy jednak jawa? Jeśli wybór jest trudny, to prawidłowa ...
Startuje II edycja nagrody Blaue Blume dla polskich twórców!
Już w czerwcu polscy twórcy mogą zgłaszać krótkometrażowe ...