Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.12.2011 A A A
CD Projekt i Jakub Wędrowycz
red./materiały dystrybutora

CD Projekt rozpoczął dystrybucję Fabularyzowanej Kolekcjonerskiej Gry Karcianej Jakub Wędrowycz przygotowanej na podstawie kultowych opowiadań Andrzeja Pilipiuka. Gra Jakub Wędrowycz oparta jest na motywach opowiadań Andrzeja Pilipiuka wydanych nakładem Fabryki Słów. Oczywiście najwięcej radości można czerpać przy zabawie wieloosobowej (dwóch, trzech, czterech lub więcej graczy), jednak dzięki oryginalnym zasadom możliwa jest również rozgrywka jednoosobowa.


Każdy z uczestników wciela się w postać Jakuba Wędrowycza, który spotyka na swojej drodze wielu nieprzejednanych wrogów. Dysponując odpowiednimi Gratami, czyli różnymi rodzajami przedmiotów i broni, wykonuje kolejne Fuchy. Oczywiście gracze mogą wspierać się lub przeszkadzać sobie wzajemnie w osiągnięciu głównego celu, czyli uzyskaniu jak największej Sławy. Zasady gry i opisy kart pomagają w fabularyzowaniu rozgrywki. Dzięki temu każdy z uczestników może snuć ciekawą i zabawną historię.

 

Karty do gry pakowane są po 60 egzemplarzy w Zestawy Startowe. Każdy starter zawiera odpowiednio karty: Herosa, Miejsc, Wrogów, Fuch, Gratów i Efektów. Paczki skonstruowane są w ten sposób, by posiadając jeden zestaw, można było nim zagrać i dobrze się bawić. Ze względu na różnorodność kart, rzadko można natrafić na taki sam zestaw. W sprzedaży dostępne są także Zestawy Dodatkowe Małe - Boostery (9 kart) oraz Zestawy Dodatkowe Duże - MegaBoostery (20 kart).

 

W rozgrywce używana jest także kość sześciościenna znana wszystkim  z gir planszowych. Wnosi to dodatkowy element losowości. Każda z kart jest oznaczona nominałem znanym ze standardowych gier karcianych takich jak Wojna czy Poker. Im wyższa wartość karty, tym jest ona rzadziej spotykana i ma większe znaczenie w grze. Jest to również jednoznaczne z jej potencjałem kolekcjonerskim.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...