Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2013 A A A
Gitarowy Most – już odliczamy!
INFORMACJA PRASOWA

Trwają ostatnie przygotowania do czwartej edycji „Gitarowego Mostu Zielona Góra – Wrocław”, który odbędzie się w zielonogórskim amfiteatrze 1 maja.


Już od 18 kwietnia w sklepie RIFF można oglądać kolejną gitarę ofiarowaną przez firmę Höfner. Tym razem jest to gitara elektroakustyczna typu jumbo, którą charakteryzuje mocne, pełne brzmienie. Otrzyma ją zwycięzca konkursu na najbardziej oryginalny i najciekawszy instrument. Może być to również instrument skonstruowany według własnego pomysłu. Wyboru dokona specjalna komisja złożona z uczestników Mostu i organizatorów.

 

Od 22 kwietnia również na deptaku w Zielonej Górze, można obejrzeć wystawę fotografii, dokumentujących minione Gitarowe Mosty. W „mostowym” koncercie wezmą udział zespoły: Day After Day – zafascynowany brzmieniem amerykańskiego południa, Cadillac – wierny  najpiękniejszym, tradycyjnym brzmieniom rocka (na pewno usłyszymy utwory Led Zeppelin i Deep Purple). Będzie również perfekcyjny Instant Blues, który poprowadzi nas jak zwykle do wspólnego grania z Wrocławiem. Bardzo ważne miejsce w koncercie zajmą uczniowie szkół muzycznych Yamaha, prowadzonych przez państwa Grabowskich oraz KAMERTON Kasi Maliszewskiej. W tym tygodniu zostanie też wybrany zespół składający się z przedstawicieli najmłodszego pokolenia, który zainauguruje Most.

 

Trwają także uzgodnienia i prace nad zapewnieniem bezpiecznego łącza internetowego, aby bez niespodzianek łączyć się z wrocławskim rynkiem i około godz. 16.00 wspólnie zagrać Hey Joe.

 

W tym roku do wspólnego grania wprowadzamy dodatkowo nowy, własny gitarowy temat. Będzie to Dom Wschodzącego Słońca, który był wielkim sukcesem brytyjskiego zespołu The Animals. Prosimy wszystkich, którzy przyjdą zagrać i utworzyć razem z nami most z Wrocławiem, aby zarejestrowali swój udział, co da nam informację, czy pobijemy nasz zielonogórski mały rekord. W nagrodę dla pierwszych stu osób będziemy mieli koszulki z logo mostu.

 

Organizacją Gitarowego Mostu zajmują się w tym roku: Regionalne Centrum Animacji Kultury, Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego i  Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SZTUKA W CZASACH ZARAZY - CYKL FILMOWY W ARTE po polsku
Koronawirus postawił świat na głowie, w tym także świat ...
Bogata kolekcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego dostępna bezpłatnie online
Wyjątkowa, muzyczna kolekcja poświęcona artystycznemu dorobkowi ...
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...