Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2013 A A A
Gitarowy Most – już odliczamy!
INFORMACJA PRASOWA

Trwają ostatnie przygotowania do czwartej edycji „Gitarowego Mostu Zielona Góra – Wrocław”, który odbędzie się w zielonogórskim amfiteatrze 1 maja.


Już od 18 kwietnia w sklepie RIFF można oglądać kolejną gitarę ofiarowaną przez firmę Höfner. Tym razem jest to gitara elektroakustyczna typu jumbo, którą charakteryzuje mocne, pełne brzmienie. Otrzyma ją zwycięzca konkursu na najbardziej oryginalny i najciekawszy instrument. Może być to również instrument skonstruowany według własnego pomysłu. Wyboru dokona specjalna komisja złożona z uczestników Mostu i organizatorów.

 

Od 22 kwietnia również na deptaku w Zielonej Górze, można obejrzeć wystawę fotografii, dokumentujących minione Gitarowe Mosty. W „mostowym” koncercie wezmą udział zespoły: Day After Day – zafascynowany brzmieniem amerykańskiego południa, Cadillac – wierny  najpiękniejszym, tradycyjnym brzmieniom rocka (na pewno usłyszymy utwory Led Zeppelin i Deep Purple). Będzie również perfekcyjny Instant Blues, który poprowadzi nas jak zwykle do wspólnego grania z Wrocławiem. Bardzo ważne miejsce w koncercie zajmą uczniowie szkół muzycznych Yamaha, prowadzonych przez państwa Grabowskich oraz KAMERTON Kasi Maliszewskiej. W tym tygodniu zostanie też wybrany zespół składający się z przedstawicieli najmłodszego pokolenia, który zainauguruje Most.

 

Trwają także uzgodnienia i prace nad zapewnieniem bezpiecznego łącza internetowego, aby bez niespodzianek łączyć się z wrocławskim rynkiem i około godz. 16.00 wspólnie zagrać Hey Joe.

 

W tym roku do wspólnego grania wprowadzamy dodatkowo nowy, własny gitarowy temat. Będzie to Dom Wschodzącego Słońca, który był wielkim sukcesem brytyjskiego zespołu The Animals. Prosimy wszystkich, którzy przyjdą zagrać i utworzyć razem z nami most z Wrocławiem, aby zarejestrowali swój udział, co da nam informację, czy pobijemy nasz zielonogórski mały rekord. W nagrodę dla pierwszych stu osób będziemy mieli koszulki z logo mostu.

 

Organizacją Gitarowego Mostu zajmują się w tym roku: Regionalne Centrum Animacji Kultury, Lubuskie Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego i  Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...