Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.06.2013 A A A
3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca
INFORMACJA PRASOWA
Fot. M. Zakrzewski. Źródło: materiał prasowy

To już 40. sezon działalności Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić wszystkich widzów do podróży w głąb historii zespołu, odzwierciedlającej rozwój całego tańca współczesnego w Polsce.


Festiwal „3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca”, który odbędzie się w dniach od 21 do 23 czerwca w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, będzie jednym z najważniejszych punktów obchodów sezonu jubileuszowego Teatru. W programie wydarzenia znajdzie się min. premiera spektaklu autorstwa Ewy Wycichowskiej „Szkoda, że Cię tu nie ma”, inspirowanego dokumentalnymi materiałami Teatru z pierwszych 20 lat istnienia PTT. W przedstawieniu weźmie udział cały zespół artystyczny Polskiego Teatru Tańca.

 

22 czerwca o godz. 21.30 widzowie będą mogli również obejrzeć „Album z tego świata” w choreografii Ewy Wycichowskiej. Ostatniego dnia Festiwalu będzie miała także miejsce niezwykła prezentacja spektaklu „Walk@ karnawału z postem”, połączona z "poczęstunkiem dla ciała i ducha".

 

Oprócz przedstawień widzowie „3 dni i nocy…” będą mogli wziąć udział w tanecznych Coaching Projects, przygotowujących do udziału w spektaklu „Walk@ karnawału z postem”, które poprowadzą tancerze PTT: Andrzej Adamczak (orszak postny), Paweł Malicki (orszak karnawałowy) oraz Coaching Project „40 lat minęło”, kierowanym przez Ewę Sobiak. Festiwalowi będzie także towarzyszyć wystawa fotograficzna Krzysztofa Fabiańskiego pt. „Czas tańca” oraz plenerowe kino i kawiarnia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Utwór i teledysk z udziałem aktorów spektaklu „Blef”
Warszawski Teatr Kamienica z przytupem otwiera nowy sezon teatralny ...
Premiera hitowej, światowej komedii w Teatrze Capitol!
Anna Czartoryska-Niemczycka, Aleksandra Domańska, Stefan Pawłowski, ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...