Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.06.2013 A A A
Szemző i Mizerski – mistrzowie instrumentaliów na 13 MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Podczas 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty swoje muzyczno-filmowe projekty zaprezentują wirtuoz kontrabasu Bogdan Mizerski oraz Tibor Szemző – węgierski instrumentalista, kompozytor, improwizator, reżyser i twórca wideo-artu. Oba wydarzenia odbędą się w przestrzeni Kina Nowe Horyzonty.


Tibor Szemző jest autorem performensów i instalacji galeryjnych, twórcą wideo-artu oraz reżyserem filmów eksperymentalnych, w których łączy fabułę, animację i dokument. Sam tworzy do nich ścieżki dźwiękowe. Jego występy można określić mianem artystycznych performensów nawiązujących w swojej formie do nowoczesnej opery. Na festiwalu Szemző wystąpi 21 lipca (19.00, sala 3) z projektem Stonewall Cake – Cinematic Concert, na który złoży się projekcja filmów artysty: Cuba, The Other Shore i >K< Engravings oraz muzyka zagrana do nich na żywo przez samego Szemző z zespołem. Ostatni, najnowszy z filmów Szemző zatytułowany >K< Engravings, nawiązuje do postaci Franza Kafki i miejsc związanych z jego późną prozą, ostatnim przyjacielem i ukochaną. Tiborowi Szemző na scenie towarzyszyć będą perkusja, bas, keyboard, sample oraz VJ.

 

Bogdan Mizerski wystąpi w Kinie Nowe Horyzonty 20 lipca (20.00, sala 3) z kolejną odsłoną eseju na głos i kontrabas, zatytułowaną Drzewo Aniołów. Życie i śmierć Williama Blake'a. Oprócz Mizerskiego, który skomponował muzykę i zagra na kontrabasie, na scenie pojawią się odpowiedzialny za słowo Tadeusz Sławek, sopranistka Joanna Kściuczyk-Jędrusik, grający na
puzonie Fryderyk Mizerski i Ewa Satalecka – autorka oprawy wizualno-filmowej. Mizerski to doskonały instrumentalista, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny. Stawia przede wszystkim na eksperyment, w którym dźwięki kontrabasu są najczęściej łączone z elektroniką. Od 35 lat współpracuje z poetą, tłumaczem i eseistą Tadeuszem Sławkiem, z którym prezentują
niekonwencjonalne koncerty integrujące słowo z dźwiękiem, pod szyldem Eseje na głos i kontrabas.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...