Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 09.09.2013 A A A
Mój Przyjaciel Film
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy. Kadr z filmu: Mysz, pies i Tato.

W dniach 28 września – 26 października, w formie cotygodniowych spotkań, w soboty o godz. 11.00, odbędą się warsztaty w dziesięciu miastach Polski. Każde spotkanie obejmie pokaz specjalnie dobranego filmu fabularnego oraz warsztat psychoedukacyjny. Ma on na celu wspieranie dzieci w rozwoju umiejętności społecznych i emocjonalnych, takich jak świadomość siebie i innych, kontrola własnego nastroju, umiejętność samodzielnego motywowania się, empatia, czy zarządzanie relacjami (pięć najważniejszych kompetencji społeczno - emocjonalnych, zidentyfikowanych przez specjalistę z dziedziny inteligencji emocjonalnej – Davida Goldmana).


W programie filmowym projektu Mój Przyjaciel Film znajdują się tytuły, które dostarczą najmłodszym niezwykłych wrażeń, a pedagogom, psychologom i trenerom materiału do przeprowadzenia owocnych zajęć. Wśród nich, m.in:

 

Poruszający film Kauwboy. Chłopiec i kawka, reż. Boudewijn Koole, wielokrotnie nagradzany, m.in. na festiwalu w Belinie. 10 - letni Jojo większość czasu spędza sam, nie tylko dlatego że nie może poradzić sobie z brakiem matki, ale przez ciągle nieobecnego w domu ojca. Główny bohater pozbawiony emocjonalnej i fizycznej miłości od najbliższych oddala się również od kolegów zamykając we własnym świecie. Podczas spaceru znajduje wyrzuconą z gniazda kawkę, którą postanawia się zaopiekować.

 

Mysz, pies i Tato, reż. Nicole van Kilsdonk, to film o 9-letniej Kiek i jej ojcu. On jest lekarzem, pomaga ludziom na terenach objętych wojną. Kiedy wyjeżdża na kolejną misję, Kiek bardzo się o niego martwi. Na szczęście poznaje rachunek prawdopodobieństwa. Ani ona, ani jej najlepsze przyjaciółka nie znają nikogo, kto jednocześnie miałby martwą mysz, martwego psa oraz martwego tatę. Wystarczy znaleźć mysz i psa i…, a to znacznie zwiększy bezpieczeństwo taty.

 

Wyjątkowy ptak, reż. Mijke de Jong.  Pewnego dnia Merel ze strony koleżanek i kolegów z klasy zaczyna wyczuwać niechęć. Sytuacja pogarsza się, dochodzi nawet do rękoczynów. Czy Merel, zawieszona między dzieciństwem a dorosłością, uda się pokonać wszystkie problemy?

 

Krokodyle z przedmieścia, reż. Christian Ditter, Dziesięcioletni Hannes wychowuje się tylko z mamą. Jego największym marzeniem jest przyłączenie się do gangu "Krokodyli", do którego należą jego rówieśnicy. Musi jednak wcześniej przejść próbę.

 

Alfie, mały wilkołak, reż. Joram Lürsen, Kiedy Dolfie kończy 7 lat, odkrywa, że jest inny niż pozostałe dzieci. W nocy przy pełni
księżyca zmienia się w małego wilkołaka o białym puszystym futerku. Jest przerażony tym, co się z  nim dzieje, więc za wszelką cenę próbuje ukryć swoją odmienność. Jest to niekiedy trudne, zwłaszcza gdy podejrzliwa sąsiadka zauważa, że w nocy znikają jej kurczaki…

 

Gdzie:
Augustów – Kinochłon
Gdynia - Klub Filmowy
Gliwice - Kino Amok
Kraków - Kino Pod Baranami
Lubin - Kino Bajka
Poznań - Kino Muza/ Pawilon
Toruń – Centrum Sztuki Współczesnej
Warszawa: 1-szy warsztat odbędzie się w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży „Kino w Trampkach” w Kinie Iluzjon; kolejne
warsztaty - ul. Dobra 14/16
Wrocław - Kino Odra
Zielona Góra – kino Newa

 

Projekt “Mój przyjaciel film”, podobnie jak inne przedsięwzięcia realizowane pod wspólnym hasłem "Kinoterapia", opiera się na pomyśle wykorzystania filmu w edukacji i wychowaniu oraz na założeniu, że film jako niesformalizowane narzędzie idealnie sprawdza się w pracy z tak delikatną materią, jaką są emocje i problemy widzów. Dodatkowym atutem filmu w kontekście pracy z dziećmi jest jego atrakcyjny charakter; oglądanie filmu i późniejsze warsztaty mają formę zabawy, co uwzględnia możliwości percepcyjne kilkuletnich osób.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Prezentujemy plakat „Młodego renifera Alexa"
Idealna propozycja na rodzinne Mikołajki! Przepiękna, urzekająca ...
Zostań Młodym Jurorem 37. Festiwalu Ale Kino!
Chcesz przeżyć niezwykłą filmową przygodę? Jesteś pasjonatem ...
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...