Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.01.2012 A A A
Znamy termin Zimowej Akcji Kabaretowej
Łukasz Łyski
Zimowa Akcja Kabaretowa. Na zdjęciu kabaret Czesuaf

Zimowa Akcja Kabaretowa w tym roku odbędzie się w dniach 24-25 lutego w Żyrardowie. Od wielu lat impreza otwierała festiwalowy sezon kabaretowy w Polsce. Tym razem organizatorzy zaspali i stracili na rzecz Tarnowa prawo pierwszeństwa.


Do 9 lutego chętne kabarety mogą nadsyłać jeszcze zgłoszenia do udziału w eliminacjach przeglądu. W konkursie głównym obok zwycięzcy wieczoru eliminacyjnego (odbędzie się 24 stycznia) udział wezmą zaproszone przez organizatorów kabarety: Tiruriru, Chwilowo Kaloryfer oraz Ścibor Szpak.

W tym roku występy oceniać będzie wyłącznie publiczność, która oddanymi głosami przyzna zarówno Grand Prix (nagroda finansowa), jak i statuetkę "Bałwanka". Konkurs poprowadzi Jarek Marek Sobański, który wraz ze swoim zielonogórskim kabaretem Słuchajcie wystąpi również w roli gwiazdy wieczoru. 

ZAK, który odbędzie się już po raz 8, jest jednym z najważniejszych wydarzeń kabaretowych w Polsce. Kulturownia.pl w tym roku objęła imprezę patronatem medialnym.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Żydowski. Warszawski. Międzynarodowy.
To jedno z najważniejszych i najbardziej dynamicznych wydarzeń ...
Były rzecznik policji został stand-uperem
Krzysztof Hajdas przez blisko 30 lat był policjantem, a na emeryturze ...
MAĆ! CZYLI MATKA FRUSTRATKA NA DESKACH TEATRU
„Mać!” to stand-up, który nie unika trudnych tematów. ...
Dzisiaj startuje Festiwal Komedii STOLICA w Warszawie
Już dzisiaj o godzinie 18.00 startuje Festiwal Komedii STOLICA, ...