Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.10.2013 A A A
„Diabeł tkwi w ogóle” – premiera w Teatrze Wolandejskim
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W najbliższą niedzielę w Teatrze Wolandejskim zobaczymy nowy spektakl pt. „Diabeł tkwi w ogóle” – autorską sztukę o depresji i żmudnym poszukiwaniu małych radości koniecznych do odzyskania życiowej równowagi.


Akcja nowej sztuki Teatru Wolandejskiego toczy się w trakcie EURO 2012. Mieszkańcy Warszawy owładnięci karnawałem Mistrzostw Europy cieszą się i kibicują, a Janek po powrocie z pracy zamyka się w swoich czterech ścianach pogrążony w depresji. Osoby z jego najbliższego otoczenia starają się mu pomóc, jednak nie wiedzą, że to właśnie one i skrywane przez Janka poczucie winy wobec nich nie pozwalają mu wyjść na prostą.

 

Podstawowym celem „Diabła…” jest spokojne przestudiowanie umysłu owładniętego wstrętem do własnego istnienia, a następnie zderzenie jego niemocy z niemocą ludzi, którzy próbują mu pomóc. Mimo chwil lekkich i komediowych, dramat człowieka chorego na „ból świata” jest tu pokazany bez ironii i mrugnięć do widza – mówi autor i reżyser sztuki Stanisław Kubiak.

 

Teatr Wolandejski to młody, niezawodowy teatr działający na warszawskim Ursynowie. Po udanych realizacjach „Masakry Paryskiej” i „Zwyciężaj!”  przedstawiciele Teatru Wolandejskiego po raz kolejny sięgają po autorski tekst, by mówić o współczesnych problemach.

 

Premiera: 13 października 2013 r., godz. 18, Dom Kultury Stokłosy w Warszawie.
Kolejny spektakl: 29 października 2013 r., godz. 18, Dom Kultury Stokłosy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...