Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 08.10.2013 A A A
„Diabeł tkwi w ogóle” – premiera w Teatrze Wolandejskim
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W najbliższą niedzielę w Teatrze Wolandejskim zobaczymy nowy spektakl pt. „Diabeł tkwi w ogóle” – autorską sztukę o depresji i żmudnym poszukiwaniu małych radości koniecznych do odzyskania życiowej równowagi.


Akcja nowej sztuki Teatru Wolandejskiego toczy się w trakcie EURO 2012. Mieszkańcy Warszawy owładnięci karnawałem Mistrzostw Europy cieszą się i kibicują, a Janek po powrocie z pracy zamyka się w swoich czterech ścianach pogrążony w depresji. Osoby z jego najbliższego otoczenia starają się mu pomóc, jednak nie wiedzą, że to właśnie one i skrywane przez Janka poczucie winy wobec nich nie pozwalają mu wyjść na prostą.

 

Podstawowym celem „Diabła…” jest spokojne przestudiowanie umysłu owładniętego wstrętem do własnego istnienia, a następnie zderzenie jego niemocy z niemocą ludzi, którzy próbują mu pomóc. Mimo chwil lekkich i komediowych, dramat człowieka chorego na „ból świata” jest tu pokazany bez ironii i mrugnięć do widza – mówi autor i reżyser sztuki Stanisław Kubiak.

 

Teatr Wolandejski to młody, niezawodowy teatr działający na warszawskim Ursynowie. Po udanych realizacjach „Masakry Paryskiej” i „Zwyciężaj!”  przedstawiciele Teatru Wolandejskiego po raz kolejny sięgają po autorski tekst, by mówić o współczesnych problemach.

 

Premiera: 13 października 2013 r., godz. 18, Dom Kultury Stokłosy w Warszawie.
Kolejny spektakl: 29 października 2013 r., godz. 18, Dom Kultury Stokłosy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...