Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.10.2013 A A A
Nowa ekranizacja najpiękniejszej baśni Andersena na święta!
INFORMACJA PRASOWA

Hans Christian Andersen jest chyba wciąż najbardziej znanym i cenionym autorem ponadczasowych baśni. Jeszcze w tym roku, 26 grudnia, na ekranach kin zobaczymy ekranizację jego najpiękniejszej opowieści: „Królowej Śniegu”.


„Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Dziewczynka z zapałkami” czy „Księżniczka na ziarnku grochu” to tylko kilka przykładów znakomitych opowieści snutych przez Hansa Christiana Andersena, które znane są na całym świecie. Za najpiękniejszą baśń w dorobku Andersena uznaje się „Królową Śniegu”, czyli opowieść o złej władczyni lodowej krainy. Na jej drodze staje dwójka dzieci - Kaj i Gerda. Chłopiec zostaje porwany przez tytułową Królową Śniegu. Jego dzielna siostra wyrusza na poszukiwania ukochanego brata. Tak, zgodnie z kanonem, zaczyna się fabuła najnowszej animowanej ekranizacji tej baśni, okraszonej  humorem, magią i pełną garścią przygód. Film „Królowa Śniegu” trafi do polskich również w wersji 2D i 3D.

 

„Królowa Śniegu” w kinach od 26 grudnia.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Kubuś na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprezentuje spektakl „Mały ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
ŻYCIE JEST CZADOWE! NOWA DAWKA EMOCJI Z „LEGO® PRZYGODA 2”!
Bohaterowie „LEGO® PRZYGODA” powracają w wielkim stylu! ...