Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.10.2013 A A A
„Viscera” - EP-ka, nowa płyta Alexandry Strunin
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już 29 października br. w sprzedaży pojawi się EP-ka Alexandry Strunin zatytułowana „Viscera”, zawierająca 4 utwory. Nagrany materiał będzie zapowiedzią nowej płyty, której premiera odbędzie się w styczniu 2014 r.


Alexandra Strunin powraca po długiej przerwie. Minialbum zawiera 4 premierowe utwory wokalistki: „Elementary”, „No logic”, „Stranger”, które ukażą się niebawem na płycie. Ponadto na EP-ce znajduje się stworzony ze Scannerem utwór „Robot”.

 

Robin Rimbaud, brytyjski twórca znany jako Scanner, jest uważany za „przyszłego świętego” współczesnej muzyki elektronicznej. Pracował z twórcami wszystkich możliwych dziedzin: muzykami (Bryan Ferry, Radiohead, Laurie Anderson), z zespołami baletowymi (The Royal Ballet, Merce Cunningham, Random Dance), kompozytorami (Michael Nyman, Luc Ferrari) oraz innymi artystami (Mike Kelly, Derek Jarman, Carsten Nicolai, Douglas Gordon). W roku 2004 jego praca Sound Surface znalazła się jako pierwsza z dziedziny dźwięku w Tate Modern.

 

Scannera interesuje współpraca z artystami przekraczającymi dotychczasowe granice. Taka właśnie jest EP-ka Alexandry Strunin, na której znajdzie się ich wspólne dzieło.

 

Autorski materiał „Viscera” (łac. wnętrzności) łączy w sobie elektronikę z elementami jazzu, psychodeliki, operowego śpiewu i muzyki etnicznej. Wybrzmiewają na nim żywe, często etniczne, instrumenty np. sitar czy dilruba.

 

Jako inspiracja służyła mi literatura i sztuka w różnych swoich przejawach. Od spuścizny Donatien Alphonse Francois de Sade'a, przez francuskich pisarzy XIX wieku, po teatr paniczny Alejandro Jodorowskiego. W tym materiale odciska się aura Teatru Wielkiego w Poznaniu, w którym się wychowałam, ale też bliższe mi dziś elementy sztuki współczesnej, czy zjawiska paranormalne i popkulturowe. – mówi Alexandra Strunin.

 

W przerwie, gdy na scenie nie było Alexandry Strunin, artystka skupiła się na własnym rozwoju oraz studiach na Akademii Sztuk Pięknych. Pisała teksty oraz komponowała, aby przygotować swój pierwszy autorski album o tytule „Viscera". W tym roku nagrała i zmiksowała całą płytę w dwóch studiach – Quality Studio w Warszawie oraz Alvernia Studios pod Krakowem (jednej z najnowocześniejszych wytwórni filmowo-muzycznej w Europie). Materiał artystka nagrała ze świetnymi muzykami, którzy dodali do jej albumu wiele ciekawych brzmień: kontrabas i bas - Maciej Matysiak, perkusjonalia - Bogusz Wekka, dilruba i sitar - Tomasz Osiecki, perkusja - Daniel Kapustka, fortepian - Damian Pietrasik. Nowy minialbum Alexandry Strunin był masterowany w USA przez Don C. Tyler, który pracował m.in. z Beck, James Blunt, Bob Dylan, The Rolling Stones, Shaggy, Sigur Ros, 2pac.

 

Wydawcą Ep-ki jest Believe Digital. Autorski minialbum Alexandry Strunin będzie dostępny m.in. w iTunes, Deezer, Spotify, Wimp.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Be Inspired By Komeda
W tym roku przypada 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy – ...
Wyznacz sobie jasny cel
Zakończył się XXI Ogólnopolski Przegląd Muzyki Więziennej ...
Znamy program Festiwalu Radio Azja!
Trzecia edycja Festiwalu Radio Azja, muzycznej odsłony Pięciu ...
ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce
Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają ...