Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.10.2013 A A A
„Viscera” - EP-ka, nowa płyta Alexandry Strunin
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już 29 października br. w sprzedaży pojawi się EP-ka Alexandry Strunin zatytułowana „Viscera”, zawierająca 4 utwory. Nagrany materiał będzie zapowiedzią nowej płyty, której premiera odbędzie się w styczniu 2014 r.


Alexandra Strunin powraca po długiej przerwie. Minialbum zawiera 4 premierowe utwory wokalistki: „Elementary”, „No logic”, „Stranger”, które ukażą się niebawem na płycie. Ponadto na EP-ce znajduje się stworzony ze Scannerem utwór „Robot”.

 

Robin Rimbaud, brytyjski twórca znany jako Scanner, jest uważany za „przyszłego świętego” współczesnej muzyki elektronicznej. Pracował z twórcami wszystkich możliwych dziedzin: muzykami (Bryan Ferry, Radiohead, Laurie Anderson), z zespołami baletowymi (The Royal Ballet, Merce Cunningham, Random Dance), kompozytorami (Michael Nyman, Luc Ferrari) oraz innymi artystami (Mike Kelly, Derek Jarman, Carsten Nicolai, Douglas Gordon). W roku 2004 jego praca Sound Surface znalazła się jako pierwsza z dziedziny dźwięku w Tate Modern.

 

Scannera interesuje współpraca z artystami przekraczającymi dotychczasowe granice. Taka właśnie jest EP-ka Alexandry Strunin, na której znajdzie się ich wspólne dzieło.

 

Autorski materiał „Viscera” (łac. wnętrzności) łączy w sobie elektronikę z elementami jazzu, psychodeliki, operowego śpiewu i muzyki etnicznej. Wybrzmiewają na nim żywe, często etniczne, instrumenty np. sitar czy dilruba.

 

Jako inspiracja służyła mi literatura i sztuka w różnych swoich przejawach. Od spuścizny Donatien Alphonse Francois de Sade'a, przez francuskich pisarzy XIX wieku, po teatr paniczny Alejandro Jodorowskiego. W tym materiale odciska się aura Teatru Wielkiego w Poznaniu, w którym się wychowałam, ale też bliższe mi dziś elementy sztuki współczesnej, czy zjawiska paranormalne i popkulturowe. – mówi Alexandra Strunin.

 

W przerwie, gdy na scenie nie było Alexandry Strunin, artystka skupiła się na własnym rozwoju oraz studiach na Akademii Sztuk Pięknych. Pisała teksty oraz komponowała, aby przygotować swój pierwszy autorski album o tytule „Viscera". W tym roku nagrała i zmiksowała całą płytę w dwóch studiach – Quality Studio w Warszawie oraz Alvernia Studios pod Krakowem (jednej z najnowocześniejszych wytwórni filmowo-muzycznej w Europie). Materiał artystka nagrała ze świetnymi muzykami, którzy dodali do jej albumu wiele ciekawych brzmień: kontrabas i bas - Maciej Matysiak, perkusjonalia - Bogusz Wekka, dilruba i sitar - Tomasz Osiecki, perkusja - Daniel Kapustka, fortepian - Damian Pietrasik. Nowy minialbum Alexandry Strunin był masterowany w USA przez Don C. Tyler, który pracował m.in. z Beck, James Blunt, Bob Dylan, The Rolling Stones, Shaggy, Sigur Ros, 2pac.

 

Wydawcą Ep-ki jest Believe Digital. Autorski minialbum Alexandry Strunin będzie dostępny m.in. w iTunes, Deezer, Spotify, Wimp.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...