Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.11.2013 A A A
80 przebojów, które powinien znać każdy
INFORMACJA PRASOWA

„Legendarne przeboje rocka” autorstwa Nathana Bracketta, dziennikarza muzycznego, to błyskotliwa analiza 80 najsłynniejszych utworów w historii muzyki rockowej. Książka ukazała się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Jak powiedział Bono, jeden z największych rockmanów w historii: rockowy singiel to szczyt ewolucji gatunku. Nie ma nic trudniejszego i zawiera się w nim esencja rock and rolla: jest żywiołowy, krótki i wpada w ucho.

 

80 utworów opisanych w książce „Legendarne przeboje rocka” dowodzi niewątpliwej potęgi singla. Znalazy się wśród nich takie hity jak: „Like a Rolling Stone” Boba Dylana, „Born To Be Wild” Steppenwolf, „Sympathy For the Devil” The Rolling Stones, „Rock Around the Clock” Bill Haley & His Comets czy „London Calling” The Clash.

 

Ta kolekcja jest hołdem złożonym rewolucyjnemu potencjałowi rock and rolla i utalentowanym kompozytorom. W książce zawarte zostały wspomnienia o największych osiągnięciach muzyki popularnej. Wiele z wymienionych przez autora utworów zapoczątkowało długie kariery, sukcesu innych nie udało się już nigdy powtórzyć, a niektóre ocierają się wręcz o banał.

 

Nathan Brackett szuka wspólnego mianownika dla opisanych przebojów. Nie sposób znaleźć motywu tekstowego, łączącego wszystkie rockowe hity. Kluczowe wydają się raczej emocje i reakcje słuchaczy, które wywołują legendarne utwory. Te osiemdziesiąt piosenek to najlepsze z najlepszych.

 

O autorze:
Nathan Brackett jest zastępcą redaktora naczelnego legendarnego magazynu „Rolling Stone”. W latach 2007-2009 był redaktorem RollingStone.com i redagował wydaną przez „Rolling Stone” książkę „500 Greatest Songs of All Time” (2010). Jako dziennikarz muzyczny pojawiał się w ABC’s Good Morning America, CNN, MSNBC, Inside Edition, VH1, MTV i wielu innych stacjach. Mieszka w Nowym Jorku  z żoną i dwójką dzieci.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...