Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.11.2013 A A A
Zbliża się GAPA 2013
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) to jedno z największych tego typu wydarzeń kulturalnych w Warszawie organizowany przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 2-13 grudnia. Kulturownia.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym.


Pomysł zrealizowania przeglądu powstał w 2003 roku i wtedy też odbyła się jego pierwsza edycja. Pomimo wielu obaw o zainteresowanie projektem artystycznym w środowisku studentów uczelni technicznej, cieszył się on ogromną popularnością, zarówno wśród kandydatów, jak i publiczności. Skłoniło nas to do zrealizowania następnych edycji tego konkursu. Z roku na rok rozwinęliśmy liczbę kategorii, w których mogą wziąć udział studenci, co zaowocowało zwiększeniem popularności i poziomu imprezy.

 

Przegląd składa się z kategorii związanych z różnymi dziedzinami sztuki. W trakcie trwania każdej z nich uczestnicy mają okazję zaprezentować swoją twórczość nie tylko szerszej publiczności, ale również profesjonalnemu jury. Zwieńczeniem kategorii jest wyłonienie zwycięzcy. Nad tegoroczną, XI edycją GAPA honorowy patronat obejmie Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej - Pan prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, a także Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

W tym roku organizatorzy planują zorganizować przegląd w kategoriach: kabaret, fotografia, rock, poezja, komiks, teatr, hip-hop, szanty.

 

Kabaret
Jest to kategoria wznowiona po kilku latach nieobecności w repertuarze GAPA. Konkurs podzielony jest na dwie podkategorie: Grupy improwizacyjne/Kabarety oraz Stand-up. Wydarzenia związane z kabaretem odbędą się 9 grudnia na Scenie przy smolnej, w siedzibie Domu Kultury Śródmieście. Jury wybierze najzdolniejsze grupy oraz najbardziej porywającego Stand-up’owca, którzy zostaną nagrodzeni.

 

Fotografia
Kategoria cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zgłoszenia przyjmowane są w dwóch podkategoriach: Zombieland oraz Dzika Technika. Każdy fotograf-amator ma szansę spełnić Swoje marzenie i sprawić, by jego pracę zobaczyła większa publika. Prace z kategorii Fotografia będą umieszczone na specjalnej wystawie w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (2-5 grudnia).

 

Rock
Kategorii tej przedstawiać nikomu chyba nie trzeba – corocznie cieszy się niezwykłą popularnością. Ambitne zespoły rockowe prezentują swoją twórczość, którą oceniają, jak zwykle, profesjonaliści z tej branży. A jest o co walczyć – nagrodą główną jest nagranie teledysku! Na zakończenie koncert specjalnej gwiazdy, przyciągający tłumy. Imprezy odbędą się w klubie Remont 12 grudnia!

 

Poezja
W tym roku studenci będą mogli zaprezentować swoją twórczość w dwóch podkategoriach: poezja śpiewana i poezja mówiona. Konkurs odbędzie się w klimatycznym Klubie Akademickim Wydziału Architektury PW – Stan Surowy 10 grudnia. Wykonawców oceni profesjonalne jury, a na koniec czas umili nam gość specjalny. Ta kategoria wbrew pozorom odnajduje wielu swoich amatorów, tak wśród studentów Politechniki Warszawskiej jak i innych uczelni.

 

Komiks
Jest to kategoria debiutująca na GAPA 2013. Wychodzi naprzeciw potrzebom pokolenia wychowanego na komiksach oraz mandze. Także daje szansę wykorzystać przyszłym inżynierom programy, w których na co dzień tworzą projekty, do celów bardziej twórczych. Prace mają być wykonane na dwa tematy: „Wonter is Coming” oraz Student Hero. Wszystkie dostarczone prace będą tworzyły Wystawę GAPA w dniach 2 – 5 grudnia. Wystawa będzie miała miejsce na Krużgankach I piętra Gmachu Głównego PW.

 

Hip Hop
Do tegorocznych kategorii po raz kolejny zawita Hip Hop. Wykonawcy, w pojedynkę czy całe składy, będą prezentować swe umiejętności poprzez szeroko rozumiany rap. Jury, w skład którego wchodzą doświadczeni raperzy i reprezentanci studentów, będą oceniać styl, teksty, bity i ogólne wrażenie artystyczne. Każdy z  wykonawców, wybrany do ścisłego finału, dostanie swoje 10 minut, podczas których musi udowodnić, że to właśnie on powinien wygrać. Koncert zaproszonych gwiazd, zwieńczy wydarzenie.

 

Teatr
Dla teatralnych grup studenckich to nie lada gratka! Dzięki temu konkursowi studenccy aktorzy będą mieć możliwość wystąpienia na scenie prawdziwego teatru i zaprezentowania swojej sztuki w iście profesjonalnym klimacie. Profesjonalne Jury oraz publiczność wybiorą zwycięzców.

 

Szanty
Do GAPA 2013 wraca kategoria Szanty! Który student nie był nigdy na Mazurach pod żaglami? Który nie zna szanty „Gdzie ta Keja”? Pomyśleliśmy, ze znajdzie się takich niewielu. Specjalnie dla zapaleńców żeglarstwa z gitarą przygotowaliśmy przegląd młodych zdolnych artystów piosenki żeglarskiej! W konkursie mogą wziąć udział grupy lub osoby indywidualne, mogą zaprezentować maksymalnie cztery utwory, jednak łączny czas wystąpienia nie może przekroczyć 12 min. Kategoria odbędzie się w klubie Mechanik, miejscu znanym ze swoich piątkowych Wieczorków Szantowych, organizowanych przez Wimpel.

 

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Warszawskiej jest największą ogólnopolską organizacją, zrzeszającą tysiące studentów, młodych, pełnych energii ludzi, które angażują się społecznie, chcąc zmienić otaczającą ich rzeczywistość. Organizacja jest jedną z najprężniej działających na Politechnice Warszawskiej. Skupi blisko 40 członków i ciągle się rozwija.

 

Szczegóły imprezy dostępne będą niedługo na oficjalnej stronie GAPA: www.nzspw.pl/gapa

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...