Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.12.2013 A A A
„ZWYCIĘŻAJ!” – spektakl w Teatrze WOLANDEJSKIM
INFORMACJA PRASOWA

W przyszły weekend (13 grudnia) w Teatrze Wolandejskim w Warszawie zobaczymy „Zwyciężaj!” – opartą na motywach powieści Roberta Gravesa historię bizantyjskiego generała.


Co łączy współczesną Warszawę z zamierzchłymi czasami Bizancjum? Zamieszki na stadionie z decyzjami generała? Wielotysięczną masakrę z rozwiązłością byłej kurtyzany? Odpowiedź przynosi zapowiedź spektaklu Teatru Wolandejskiego pt. „Zwyciężaj!”. Tym razem młodzi artyści biorą na warsztat wydarzenia z życia Belizariusza – jednego z najważniejszych dowódców wojsk cesarza Justyniana, który w VI w. odzyskiwał dla imperium wschodniorzymskiego utracone ziemie Zachodu. Przedmiotem dramatu nie jest jednak kariera wojskowa Belizariusza, lecz jego związek z żoną Antoniną – trudny i pełen sprzecznych oczekiwań związek dwojga ludzi, którzy chcieliby osiągnąć więcej, niż pozwala im na to otaczająca ich rzeczywistość.

 

„Zwyciężaj!” opowiada o odpowiedzialności i przytłaczających przymusach życia, przymusach narzuconych przez władzę, społeczeństwo, własne zobowiązania i prywatne emocje –mówi autor i reżyser sztuki Stanisław Kubiak.

 

W rolę główną wcieli się Błażej Dawidson, uznany za najlepszego aktora przez dwa niezależne grona jurorskie XV Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki”, gdzie Teatr Wolandejski wystawił „Niepojęty przypadek Simona Mola”.

 

Teatr Wolandejski to młody, niezawodowy teatr działający na warszawskim Ursynowie. Po udanej ubiegłorocznej realizacji „Masakry Paryskiej”, przedstawiciele Teatru Wolandejskiego po raz kolejny sięgają po autorski tekst inspirowany wydarzeniami z przeszłości, aby przedstawić własną, bliską współczesnemu widzowi interpretację.

 

„Zwyciężaj!”, reż. Stanisław Kubiak
13 grudnia, piątek, godz. 18:30
Dom Kultury Stokłosy

 

Bilety:
bilet internetowy - 15 zł
bilet kupiony na miejscu przed spektaklem - 20 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Skąpiec online
Po tygodniach przygotowań 19 grudnia o godz. 18.00 odbędzie ...
Zakończyła się 13. edycja festiwalu Boska Komedia
13 grudnia 2020 roku zakończyła się 13. edycja festiwalu teatralnego ...
25. Konfrontacje Teatralne: I co teraz? [ONLINE]
Przed nami premiery online czterech postpandemicznych spektakli ...
24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
W dniach 7-15 listopada wystąpi w Lublinie liczna grupa polskich ...