Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.12.2013 A A A
DVD pod choinkę!
REDAKCJA

Z lekkim opóźnieniem podajemy zwycięzców konkursów, w którym do wygrania była płyta DVD z filmem „Mój przyjaciel wróg”. Sponsorem konkursu była firma Kino Świat - dystrybutor filmu. Film ukazał się pod patronatem portalu Kulturownia.pl.


Pytaliśmy: kto jest reżyserem filmu „Mój przyjaciel wróg” i jakiej jest narodowości? Za jaki film ten reżyser był nominowany do Oscara? Reżyserem filmu jest izraelczyk Eran Riklis, który otrzymał nominację do Oscarów za film "The Human Resources Manager".

 

Wśród poprawnych odpowiedzi rozlosowaliśmy cztery płyty DVD z filmem. Otrzymują je następujące osoby: Małgorzata Sobańska, Maciej Zdunowski, Wojciech Szyputa oraz Grażyna Wawrzynowicz. Zwycięzcom gratulujemy!

 

„Mój przyjaciel wróg”. Jest rok 1982. Pilot izraelskiego myśliwca (w tej roli Stephen Dorff) zostaje zestrzelony nad Bejrutem i schwytany przez bojowników z Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Do pilnowania jeńca zgłasza się 12-letni palestyński uchodźca Fahed. Chłopak nienawidzi Izraela, ale - skuszony obietnicą powrotu do Palestyny - pomaga pilotowi w ucieczce. Wspólnie podążają przez rozdarty wojną Liban, zmierzając do granicy. Początkowa nieufność Faheda, którego ojciec zginął od izraelskiej bomby, przeradza się w niezwykłą przyjaźń.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...