Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.12.2013 A A A
Polacy wśród Sprawiedliwych Narodów Świata - rozmowa ze Zbigniewem ZAMACHOWSKIM
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Zbigniew_Zamachowski.JPG

„Biegnij, chłopcze, biegnij” to oparta na faktach historia 8-letniego chłopca, który po ucieczce z warszawskiego getta musi walczyć o własne życie. Reżyserem jest laureat Oscara - Pepe Danquart. Jedną z głównych ról zagrał w tym filmie Zbigniew Zamachowski. W prezentowanej poniżej rozmowie opowiada on o swojej roli, spotkaniu z pierwowzorem postaci głównego bohatera jak i niezwykłych wrażeniach po wyjeździe do Jerozolimy. Jak wspomina: „Byłem niezwykle zbudowany i wzruszony faktem, że 2/3 drzewek, które sadzi się Sprawiedliwym Wśród Narodów Świata to są drzewka posadzone nam – Polakom, którzy tak pięknie zapisali się w tej trudnej historii. To jest ważne, że mimo tego wszystkiego co tam się działo, ludziom starczało odwagi, aby być ludźmi w tym strasznym czasie".


W pozostałych rolach zobaczymy m.in. braci bliźniaków Andrzeja i Kamila (pamiętanego z „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy) Tkaczy, Mirosława Bakę, Grażynę Szapołowską, Przemysława Sadowskiego, Olgierda Łukaszewicza, Izabelę Kunę czy Elizabeth Dudę. Historia opowiedziana w filmie została spisana również w postaci książki. Bestseller autorstwa Uriego Orleva został przetłumaczony na 15 języków.

 

Film wejdzie na ekrany kin 10 stycznia. Poniżej prezentujemy rozmowę ze Zbigniewem Zamachowskim.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Gia Coppola kontynuuje rodzinną tradycję!
Gia Coppola to fotografka, reżyserka filmowa, scenarzystka i ...
Damy radę z kulturą
Już ponad pół roku nie mamy łatwego dostępu do teatru w ...
Wojna polsko- ruska: Silne kobiety opowiadają o Silnym (wywiad)
Głośny debiut Doroty Masłowskiej na scenie teatralnej. Bez ...
IREK DUDEK: Robię artystyczne ryzyko
- Ludzie mnie kojarzą przede wszystkim z Shakin’ Dudi. Ta ...